Citron a jedlá soda pro klidnější žaludek

Trpíte na překyselení žaludku? Právě pro vás je tento zázračný nápoj s jedlou sodou a citronem určený a má i pár zajímavých „vedlejších účinků", které by se vám mohly líbit. Dejte si ale pozor. Se zdánlivě obyčejným citronem a sodou se to nesmí přehnat.

Proč by měl být nápoj s citronem a sodou dobrý nápad vám napoví také tento příspěvek z YouTube kanálu TOP Zaujímavosti.

Zdroj: Youtube

Co čekat od sody s citronem?

Soda s citronem může patrně pomoci nejen s regulací žaludečních šťáv. Vedlejší účinek jejich konzumace bývá také hubnutí. Někde se můžete dočíst, že nápoj podpoří nejen zdraví vaší pokožky, ale také vám mimochodem vybělí zuby.

Dohady se také vedou o možných detoxikačních účincích a očistě jater, nicméně prokazatelně má soda pozitivní vliv na sportovní či jiný fyzický výkon a na výdrž. Přičemž citron obsahuje nejen vitamin C, ale také může nepříjemnou chuť sody zakrýt.

Sodu s citronem užívejte jen krátce

Jedlá soda a citron jsou dvě docela obyčejné věci, které máme doma a společně i zvlášť dokáží doslova zázraky. Nicméně nice není tak růžové, jak se to může na první pohled zdát. Proč? Tato kombinace může při dlohodobé konzumaci způsobit víc škody než užitku. Nač si dát pozor?

Ač určitě můžete pětidenní kúru vyzkoušet, rozhodně nejde o praktiku, kterou by bylo vhodné zařadit do každodenní rutiny. Čeho je moc, toho je příliš a platí to také o dlohodobému užívání sody s citronem. Proto odborníci a zastánci klasické medicíny raději doporučují jiné způsoby boje s překyselením žaludku.

Proč rozhodně nepomýšlet na dlouhodobé užívání? Příliš častou konzumací můžete trpět poškozením zubní skloviny, které je nevratné. Dlouhodobá konzumace se může projevit také pálením žáhy a zvracením, a to díky citronu.

Vedlejší účinky sody mohou způsobit nadměrnou žíznivost, bolest hlavy a břicha, časté močení či otoky nohou. Konzumace jedlé sody se rozhodně nedoporučuje těm, kteří mají problémy s ledvinami nebo s vysokým tlakem. Rozhodně tedy ne bez konzultace s lékařem, případně bez sledování stavu organismu a funkcí konkrétních orgánů.

Související články

Zdroje: organicfacts.net, healthline.com, plnezdravi.cz