Jak použít jedlou sodu proti otravnému letnímu pocení?
Zdroj: gcafotografia / Shutterstock.com

Jak použít jedlou sodu proti otravnému letnímu pocení?

Je léto a s ním je i spojené nadměrné pocení, které není pro nikoho z nás příjemné. Na někoho bohužel neúčinkují deodoranty z drogerie a navíc se z jeho podpaží i přes pravidelnou hygienu line nepříjemná vůně. Co s tím? Vyzkoušejte domácí prostředek z jedlé sody, který nemá proti pocení konkurenci!

Zdroje: ceskozdrave.cztn.nova.czwww.lidovky.cz

Nadměrné pocení a zápach je u každého z nás individuální záležitostí a ne každý se ho umí zbavit. Pokud na vás antiperspiranty ani deodoranty z drogérie nepůsobí, vyzkoušejte léty ověřený babský recept, který vás zbaví nepříjemných koláčů v podpaží.

Nejčastěji se potíme kvůli nadměrnému stresu, fyzické aktivitě nebo třeba při strachu. Samozřejmě také v létě, kdy je naše tělo přehřáté. Pocení je pro něj totiž jakousi formou ochlazování. Nejvíce potních žláz máme v podpaží, proto právě tam nejvíce vzniká nepříjemný zápach poté, co se pot dostane do kontaktu s bakteriemi.

Můžete se zkusit několikrát denně sprchovat

Řešit to můžeme několik způsoby. Jedním z nich je ten, že se můžeme desetkrát denně sprchovat, také si můžeme koupit drahý přípravek proti pocení v lékárně, není ale jisté, že pomůže nebo také můžeme navštívit lékaře a nechat si napíchat do podpaží botulotoxin, díky kterému se nebudeme potit. 

jedlá soda srdce Jedlou sodu můžete přidat do koupele Zdroj: Gita Kulinitch Studio/Shutterstock.com

Není ale snadnější použít přípravek, který máme doma každý, stojí pár korun a už naše babičky věděly, že umí zázraky? Ano, je to tak! Jedná se o obyčejnou jedlou sodu!

Jedna z variant je, že ji můžete přidat do koupele. Pokud se potíte opravdu hodně, můžete si trochu jedlé sody namazat přímo do podpaží, kde nejen že neutralizuje vzniklý pach, ale také zamezí nadměrnému pocení. 

Jedlá soda nebo dětský pudr pomáhá s nadměrným pocením

Pokud nemáte jedlou sodu, vyzkoušejte dětský pudr, který funguje na stejném principu. Dejte si sprchu, osušte podpaží a na oholené podpaží naneste jedlou sodu nebo pudr. Stejně tak to můžete praktikovat i na nohy. Kromě toho se jedlá soda používá i při zápachu lednice či prádelny.

Dbejte také na pitný režim. Pokud totiž málo pijete, váš pot je více koncentrovaný, a proto také zapáchá. Je to stejné jako s močí, která je u lidí, co málo pijí, tmavší a s výraznějším pachem. Důležité je i jídlo. Sestavte si jídelníček plný ovoce a zeleniny. Uvidíte a hlavně ucítíte ten rozdíl!

Akční letáky