Základ zdravého těla a duše spočívá v životosprávě. Správný spánkový režim, pohyb, aktivity na čerstvém vzduchu, hygiena a jídlo. Zatímco u ostatních zmíněných věcí jsou stanoveny poměrně jasné předpisy, s jídlem je to už složitější. Obecně platí, že byste měli jíst hodně ovoce a zeleniny. Denně byste měli vypít kolem 8-10 sklenic vody. Co se týče masa, tady se názory začínají pomalu ale jistě rozcházet. Na jaká jídla byste si ale určitě měli dát pozor?

Video o tom, jak jednotlivé potraviny fungují na mozek, najdete na Youtube kanále Vitalvibe:

Zdroj: Youtube

Průmyslově zpracovaný olej ze semen

Průmyslově zpracovaným olejům, které pocházejí ze semen, se vyhněte velkým obloukem. Tyto produkty jsou zpracovávány například ze sójových bobů, kukuřice nebo slunečnice. Vyvarujte se jim, protože v sobě mají nezdravě velké množství omega 6 mastných kyselin. Ty mohou vést k zánětu mozku, pokud jsou užívané v nadměrném množství. Když už jsme u oleje, vyhněte se i příliš časté konzumaci smažených jídel. Obecně se ví, že až moc smaženého jídla škodí. Se smaženou potravinou posíláte do svého těla až nadměrné množství energie v podobě tuku. Mohou také poškodit cévy, které vedou krev do mozku.

Až moc cukru

Cukr je bílý jed, praví jedno pořekadlo. A není vůbec daleko od pravdy. Příliš velké množství cukru může způsobit, že povede k přebytku glukózy v mozku. Glukóza je v podstatě hroznový cukr, který se přirozeně objevuje ve sladkých plodech ovoce. Ale všeho moc škodí. Když dojde k přebytku glukózy v mozku, který za normálních okolností spotřebuje pouze 150 gramů hroznového cukru, dojde také k poškození funkce neuronů. Tím se narušuje proces učení a zhoršuje se paměť.

Související články

Zdroje: www.huffingtonpost.co.uk, www.detoxikace-brno.cz