Bolesti zad jsou pro mnohé jedince každodenní realitou, která negativně ovlivňuje jejich pohyblivost, pracovní výkonnost i kvalitu spánku. Pokud patříte mezi ně, zbystřete, jelikož tu pro vás máme účinné řešení, které vám dopřeje úlevu od bolesti zad. Kromě léků a cvičení vám snadno dokáže pomoct i ovoce. Stačí zařadit do svého jídelníčku některé plody, které mají protizánětlivé a uklidňující vlastnosti.

Při bolesti bederní, hrudní i krční části páteře vám pomůžou jednoduché cviky na záda, které můžete provádět podle video návodu na YouTube, na kanálu SvětCviků.cz:

Zdroj: Youtube

Borůvky proti bolesti

Konzumace borůvek před spaním může být velmi prospěšná pro lidi trpícími bolestí zad. Borůvky jsou totiž bohaté na antioxidanty, které mají protizánětlivé účinky a mohou tak pomoci snížit bolest spojenou se zánětem svalů a kloubů. Obsahují také cenné flavonoidy, jenž přispívají k lepšímu průtoku krve do svalů, což může vést k uvolnění a snížení napětí v oblasti zad.

Sladká tečka na konci dne

Fíky jsou bohaté na vlákninu a přírodní cukry, které dodávají tělu energii. Obsahují také draslík, který pomáhá udržovat správnou funkci svalů a nervové soustavy. Konzumace fíků před spaním může pomoci uvolnit svaly a snížit bolesti zad spojené s křečemi nebo napětím. Fíky jsou navíc chutnou alternativou k sladkým dezertům, které mohou být příliš těžké na trávení před spaním.

Na svalovou únavu sušené meruňky

Sušené meruňky jsou bohaté na vlákninu, draslík a antioxidanty s protizánětlivými vlastnostmi. Obsahují také vitamin A a železo, které jsou důležité pro zdraví kůže, očí a přenos kyslíku po těle. Konzumace sušených meruněk před spaním vám pomůže snížit zánět v těle a zbaví vás bolestí zad spojenými se svalovou únavou.

Sušené švestky na trávení

Kromě sušených meruněk jsou skvělé rovněž švestky, které obsahují vlákninu, draslík a vitamin B, který je důležitý pro správnou funkci nervové soustavy a metabolismus. Vyskytuje se v nich ale i sorbitol, což je látka, která má příznivý účinek na trávení. Dokáže tak pomoci snížit zánět v zažívacím traktu a s ním i spojené bolesti zad.

Mrkev na dobrou noc

Mimo sladkých plodů si můžete navečer dopřát také mrkev, která je bohatá na betakaroten, jenž se v těle přeměňuje na vitamin A. Ten je důležitý hlavně pro zdraví očí, kůže a sliznic. Mrkev však obsahuje i vitamin C a antioxidanty, které podporují imunitní systém. Konzumace mrkve před spaním tak může pomoci snížit zánět v těle a bolesti zad spojené se svalovou únavou podobně jako sušené meruňky.

Související články

Zdroje: ganc-chas.by, aulin-gel.cz, prozeny.blesk.cz