Káva s kardamomem
Zdroj: Shutterstock

Obohaťte kávu o jednu přísadu: Zlepší chuť, probudí ledviny a zrychlí trávení

O kardamomu již mnozí někdy slyšeli, jeho užívání v kuchyni však stále tolik populární není. To je přitom velká škoda. Toto koření z Blízkého východu má na tělo přímo blahodárné účinky. K tomu všemu navíc dodá například kávě úžasnou a nezaměnitelnou chuť. Kardamom je skvělý na detoxikaci organismu, přispívá k lepšímu trávení, osvěžuje dech, a dokonce posiluje imunitu! Umí ale mnohem víc. 

Zdroje: alternativnimagazin.cz, womanonly.cz, zijemehomemade.cz

Káva patří k těm nejpopulárnějším nápojům vůbec. Její typická chuť však nevyhovuje každému, a proto si jí mnozí dochucují například skořicí či perníkovým kořením. Lahodnost a krásnou vůni jí však dodá i kardamom – koření, které si pomalu získává své čestné místo v nejedné domácnosti. Kromě toho, že je skvělým doplňkem kávy, nabízí tělu i mnoho blahodárných účinků, které mohou dopomoci od nejrůznějších zdravotních problémů. Postačí v šálku horké kávy rozmíchat zhruba 1/8 lžičku mletého kardamomu a můžete se těšit z jeho zdravotních benefitů. 

Kardamom přispívá k hubnutí

Kardamom je zkrátka zázrakem, který vaše tělo rozhodně ocení. Toto koření z Blízkého východu je známo hlavně tím, že napomáhá trávení, čímž zrychluje metabolismus. Při dodržování zdravé životosprávy a pravidelném pohybu proto může napomoci se shozením několika kilogramů navíc. Kromě toho jeho užíváním předejdete nadýmání, bolestem břicha či pálením žáhy. Kardamom zároveň podporuje přirozenou detoxikaci těla, během které se z organismu vylučují nejrůznější toxiny a škodlivé látky. Po čase pití kávy s kardamomem se tak budete cítit svěžejší a lehčí. 

Káva s kardamomem má blahodárné účinky Káva s kardamomem má blahodárné účinky Zdroj: Shutterstock.com

Vyčistí ledviny

Ti, jež bojují s nejrůznějšími onemocněními ledvin anebo se jim jen snaží předcházet, by si měli kardamom dopřávat denně. Konzumace tohoto orientálního kořeni totiž odstraňuje vápník z ledvin, a navíc snižuje krevní tlak. Díky obsahu minerálních látek posiluje také imunitní systém, zlepšuje spánek a celkově působí na dobrou fyzickou kondici. 

Kardamomem k mladistvému vzhledu

Jak již bylo zmíněno, kardamom přispívá k detoxikaci organismu, což nepocítíte jen vnitřně, ale i na svém zevnějšku. Po čase jeho konzumace si všimnete zdravě vypadající pokožky, která září, a pleť proto působí mnohem mladistvějším dojmem. Kardamom kůži také ochrání před předčasným stárnutím.

A obdobně působí na nehty a vlasy. Pro dosažení ještě lepších účinků můžete kardamom rozmíchat v teplé vodě a v ní pak nehty namáčet nebo si s ní oplachovat vlasy. 

Kardamom lze pořídit jako celá semínka či jemně namletý Kardamom lze pořídit jako celá semínka či jemně namletý Zdroj: Shutterstock.com

Snižuje kyselost organismu

Šálek kávy si mnozí nedokáží představit bez nějakého dezertu či kousku koláče. Jenže přílišná konzumace sladkých pokrmů zvyšuje kyselost organismu. Proto se vyplatí do kávy přidat špetku kardamomu, který odráží negativní účinky cukru na lidské tělo a zároveň překyselení organismu předchází. 

Káva s kardamomem pro chladnější hlavu

V dnešní hektické době je někdy těžké najít ten správný balanc a udržet si čistou hlavu. I proto mnozí bojují s nejrůznějšími psychickými problémy anebo jsou zkrátka po mentální stránce natolik vyčerpáni, že na konci dne již nemají energii ani náladu absolutně na nic. I v tomto případě se vyplatí sáhnout po kardamomu. Mezi jeho účinky totiž kromě výše zmíněných patří i snižování napětí, pomáhá předcházet stresu a uklidňuje roztěkanou mysl.

Akční letáky