Milujete dobrou kávu a její neodolatelné aroma? Pokud si tento lahodný nápoj připravujete z rozemletých zrn, využijte je po spaření k péči o své tělo. Je jedno, jestli využijete sedlinu z klasického turka, anebo spařeného lógru z kávovaru. Výsledkem vám vždy bude svěží a prokrvená pokožka. A to jak na těle, tak v obličeji.

Jak s kávou vyzrát nad celulitidou? To se dozvíte z následujícího videa:

Zdroj: Youtube

Proč zrovna káva?

Kávová zrnka jsou totiž plná zajímavých látek. Obsahují antioxidanty, alkaloidy, tuky a minerály, jako je například draslík, hořčík a železo. Jedná se o zajímavou kombinaci, která vám velmi dobře pomůže udržet mladistvý vzhled a hydratovanou a vyživenou pokožku. Káva se také dokonale postará o její regeneraci. A jak lze lógr konkrétně využít?

Vyhlazujte si vrásky kávou

Kávová sedlina vám může být velice prospěšná v boji proti vráskám. Stejně tak je účinná na případné strie na těle. Stačí si z ní vyrobit peeling, který budete pravidelně aplikovat. Výborně tak podpoříte odlupování odumřelé kůže, čímž dokonale podpoříte i její regeneraci. Lógr má totiž kromě obsažených látek i výborný abrazivní účinek, jenž podpoří obnovu pokožky.

Nové buňky pak přijdou s rovnoměrnějším tónem pleti, který se postupně téměř vyrovná barvě okolní kůže. Nová vrstva pokožky pak způsobí, že vaše strie budou stále méně viditelné. Kávový peeling vám pomůže s vyčištěním zanesených pórů, odstraní veškeré nečistoty a pokožku zbaví nadbytečné mastnoty.

Navíc má vyhlazovací a vypínací efekt, který ocení každá žena. A dokonce si lógr také dokonale poradí s otoky a kruhy pod očima. Vyrobte si proto výživný peeling ze sedliny a dalších pár ingrediencí, které určitě máte doma.

Jak si zázrak proti stárnutí vyrobit

Nejprve vsypejte do prázdné sklenice zbylou dávku kávového lógru, přidejte 2 až 3 polévkové lžíce bílého nebo hnědého krystalového cukru a 3 až 4 polévkové lžíce kokosového oleje. Pokud ho doma nemáte, je možné využít i olivový olej nebo bambucké máslo. Následně veškeré ingredience řádně promíchejte, a máte připravený prvotřídní kosmetický přípravek.

Jak vyhrát nad celulitidou

Kávová sedlina vám pomůže také v boji s celulitidou. Je to díky obsaženému kofeinu, který její výskyt eliminuje. Využijte proto kávový peeling ke každodenním večerním masážím, nejlépe celého těla. Na inkriminované partie ho nanášejte krouživými pohyby, a řádně je promasírujte. Na závěr lógr opláchněte a vysušte čistým ručníkem.

Již za 10 až 14 dní si jistě všimnete svých pevnějších stehen i partií bříška. Pokud se však chcete celulitidě naprosto vyhnout, nebo se jí účinně zbavit, je nutné také dodržovat správnou životosprávu a aktivně se hýbat.

Související články

Zdroje: www.pikant.cz, www.jenzeny.cz, www.idnes.cz