Možná jste si mysleli, že káva jen dobře chutná a díky obsahu kofeinu nabudí vaše tělo a pomůže vám oddálit spánek. Není to ale vše, co tato oblíbená pochutina dokáže. Nejen, že má spoustu přínosů pro naše tělo, ale i pro vlasy. Ty může udělat zdravější. Konkrétně kofein v kávě podle výzkumu vědeckého týmu na univerzitě v Jeně dokáže zlepšit jejich vzhled i strukturu.

Jak jste si jistě všimli, čím jsme starší, tím nám vlasy více padají. Aplikujte si tedy kávu na vlasy a pokožku hlavy pravidelně a uvidíte ten rozdíl. Káva vám totiž pomůže zastavit padání vlasů a navíc podpoří jejich opětovný růst. Dle vědeckých výzkumů kofein stimuluje růst vlasů a obnovuje vlasové folikuly, kvůli jejichž poškození věkem plešatíme.

Kofein podle vědců navíc blokuje účinek pohlavního hormonu dihydrotestosteronu v mužských vlasech. To má za následek delší a širší vlasové kořínky. Také prodlužuje dobu trvání fáze růstu vlasů.

Ženské vlasy budou hustější a lesklejší

Ženy, nebojte se, ta samá studie ukázala, že kofein má vliv i na ženské vlasy. Vzhledem k tomu, že je to stimulant, zvyšuje krevní oběh ve vlasových folikulách a díky tomu vlasy rychleji rostou a stávají se plnější a hustší.

Zdají-li se vám vaše vlasy unavené, matné a suché, pak kromě kofeinu přidejte ještě hydratační krém. Káva by ale měla úplně stačit. Obsahuje totiž flavonoidy, tedy antioxidanty, které podporují jejich regeneraci. Díky kávě tak máte vlasy hebčí, hladší a také snadněji rozčesatelné.

Možná víte, že kofein vysušuje, proto si myslíte, že vám pomůže se zbavit mastných vlasů. Tak to však není, spíše vám pomůže udržet ve vlasech vlhkost a vytvořit přirozený lesk. Zvýšený krevní oběh ale přesouvá živiny ke konečkům, což způsobuje vyživenější a lesklejší vlasy.

Co potřebujete na kávový oplach

Na kávový oplach tedy budete potřebovat 2 šálky uvařené a vychladlé kávy, lahvičku s aplikátorem a koupací čepici. Postup pak bude následující. Umyjte si vlasy jako vždy. Dokud jsou vaše vlasy ještě mokré, nastříkejte na ně kávu a zkontrolujte, že jsou všechny prameny kávou nasycené.

Následně několik minut masírujte do vlasů i pokožky. Pak nasaďte koupací čepici a nechte asi půl hodinky působit. Poté čepici sundejte a kávu z vlasů opláchněte vlažnou vodou. Jemně osušte a upravte, jak jste zvyklí.

Zdroj: www.rehabilitace.cz, www.kava-online.cz, www.bylinkuj.cz