Jak pít jablečný ocet?

Samotný jablečný ocet vám nechutná? Přeci je to ocet! Rozhodně se nedá pít jen tak, ani se nedoporučuje polykání po lžících. Musí se vždy ředit a hodně!

Vyzkoušejte třeba tento zajímavý nápoj, do kterého jablečný ocet také patří. Autorka příspěvku jej doporučuje na hubnutí a ideálně před spaním. Tento videopříspěvek a mnohé další najdete na YouTube kanálu Welcome Fitness CZ.

Zdroj: Youtube

Užívání jablečného octa

Jablečný ocet lze užívat vnitřně, ale vždy ředěný vodou. Pokud se rozhodnete k denní konzumaci, vězte, že váš žaludek kyselé zvládne docela dobře, ale vaše zuby ne.

I ředěný je jablečný ocet velmi kyselý, což může neblaze působit na zubní sklovinu. Po konzumaci si vypláchněte ústa vodou nebo pijte vodu s octem slámkou, abyste předešli kontaktu se zuby. Poškození zubní skloviny naleptáním je nevratné a zcela zbytečné.

Denně ráno před snídaní

Lžíce jablečného octa ve sklenici vody se zpravidla užívá jednou denně, a to ráno před snídaní. Jiní doporučují konzumaci před každým jídlem, ale nutno dodat, že to je poměrně náročný úkol. Není divu, že se prodávají tablety s jablečným octem, které lze konzumovat jednoduše bez zapření a pocitu diskomfortu.

Konzumace ředěného jablečného octa se doporučuje také před cvičením a posilováním, protože může napomoci spalování tuků a podpořit metabolické funkce.

Podporuje hubnutí, ale má i další skvělé účinky

S čím vším může konzumace octa pomoci? Mezi nejdůležitější patří v dnešní době rady týkající se hubnutí a kontroly apetitu. Jablečný ocet může podpořit redukci váhy tím, že vyvolává pocit sytosti a pozitivně působí na metabolismus. Zároveň udržuje optimální hladinu krevních cukrů, což je důležité nejen pro cukrovkáře, ale také to znamená, že budeme trpět pocitem chuti na sladké významně méně.

Ocet podporuje zažívání a jeho mírně dezinfekční účinky mohou pomoci redukovat „špatné“ bakterie v našem zažívacím ústrojí. Má se za to, že jablečný ocet ovlivňuje pozitivně i hladinu cholesterolu a napomáhá pročištění organismu, nicméně na toto téma se objevují různé studie a jejich závěr není zatím zcela jasný.

Jablečný ocet hojí pokožku celého těla

Jablečný ocet lze však používat také zevně. Pro tyto potřeby je vhodné ředit ocet vodou v poměru 1:3 a nanášet jej vatičkou nebo kosmetickým tamponem a po krátkém působení smýt vlažnou vodou. Jablečný ocet se používá na vyrážky alergického původu, ale také na akné. Pomáhá proti svědění, a to nejen po bodnutí hmyzem, ale i dalších svědivých obtížích.

Ředěný ocet je možné používat také k oplachu vlasů místo kondicionéru. Vlas se zatáhne a po oplachu je lesklý a netřepivý. Zároveň ocet působí také na skalp a může významně zredukovat či zcela vyléčit výskyt lupů.

Související články

Zdroje: healthline.com, webmd.com