Víte, proč pít čaj z kokošky pastuší tobolky?
Zdroj: Profimedia

Nejlepší bylinku pro ženy nad 50 ničíme jako plevel. Léčí všechny ženské potíže

Znáte dobře kokošku pastuší tobolku? Je to plevel, nebo spíš zajímavá léčivka? Seznamte se blíž s účinky kokošky, pomáhá ženám po padesátce a nejen těm. Objevte její léčivé účinky a ulevte tělu při gynekologických problémech. 

Zdroje: www.manutea.czwww.bylinkyprovsechny.czresearchgate.net

Nenápadný plevel či léčivka?

Určitě už víte, že každý druhý plevel je vlastně léčivka. Platí to o pampelišce, pýru, ale i dalších rostlinách, kterých snažíme zbavit chodníky před domem i trávníky či záhony. Mezi dobře známé plevelné rostliny patří i ta, která podle vědeckých studií přináší úlevu především ženám, a to především během menopauzy. Pokud hledáte pomoc v rostlinné říši, po padesátce vám může pomoci právě kokoška pastuší tobolka, kterou jistě na první pohled poznáte. Nevšední vzhled s drobnými srdíčky tobolek dělají kokošku nezaměnitelnou a dobře rozpoznatelnou mezi plevely i polním kvítím.

Kokoška pastuší tobolka (Capsella bursa-pastoris) Kokoška pastuší tobolka (Capsella bursa-pastoris) Zdroj: effective stock photos / Shutterstock.com

Matčino srdce stojí za to vyzkoušet

Proč vyzkoušet kokošku pastuší tobolku, které se také říká matčino srdce či pastýřův měšec? Kokoška je přínosná pro ženy nad padesát, respektive v menopauze. Čaj se připravuje ze lžičky sušené kokošky přelité horkou vodou a krátce louhované, tak jako při přípravě běžného čaje. Konzumace čaje dvakrát až třikrát denně pomáhá k harmonizaci průběhu menopauzy a zmírnění výkyvů a změn v ženském těle. Doporučuje se užívat čaj dlouhodobě po dobou měsíce následované třítýdenní přestávkou.

Jednodenní čajová dieta? Proč ne? Čaj z kokošky je nutné užívat dlohodobě, ale s přestávkami.  Zdroj: Profimedia

Komu kokoška nejvíce prospěje?

Kokošku pastuší tobolku však můžete nabídnout i dospívajícím dívkám a ženám obecně. Kokoška totiž napomáhá i proti bolestivé, silné či nepravidelné menstruaci, napětí v prsou i mastitidě u kojících žen. Konzumace také podporuje plodnost, jelikož napomáhá k optimálnímu fungování ženských rozmnožovacích orgánů.

kočka, žena, gauč, pohovka Kokoška pomáhá harmonizovat funkci ženských orgánů v každém věku.  Zdroj: Profimedia

Máme tu však něco i pro muže. Kokoška totiž celkově zmírňuje krvácivost orgánů, z nosu i ran, napomáhá při hemoroidech a reguluje krevní tlak. V kombinaci s kontryhelem se používá proti ochabnutí svalů i svěrače. V tomto případě se však používá výhradně čerstvá a zevně. 
Vyzkoušejte, jak se tato málo známá bylinka osvědčí právě vám. Za pokus to rozhodně stojí!

Akční letáky