Ateroskleróza neboli postupné zužování a zanášení cév bývá zapříčiněna především špatnou stravou s vysokým obsahem nezdravých tuků a cukrů v jídelníčku. Způsobuje ji ale také kouření, nedostatek pohybu a dlouhodobý stres. Vyčistěte si cévy dřív, než vám půjde o život. Následující koření vám s tím jednoduše pomůže.

Podívejte se na video, ze kterého se můžete dozvědět více o koření, které čistí cévy, předchází cukrovce, ničí tuk a chrání klouby:

Zdroj: Youtube

Běžné koření ze spíže

Když se podíváte na kořenku, napadlo by vás, které koření dokáže vyčistit cévy a zničit tuk? Je to bez pochyby skořice, kurkuma a kari koření. Zařaďte do svého jídelníčku více pokrmů s tímto kořením a sledujte, jak prospívají vašemu tělu. Cévy se krásně roztáhnou a krev bude všude proudit tak, jak má.

Čistič cév zvaný skořice

Skořice je velkým zdrojem vlákniny, vitaminu K a minerálů. Mimo to je také silným antioxidantem, který dokáže snižovat hladinu škodlivého cholesterolu a naopak zvyšovat hladinu toho prospěšného. Díky tomu efektivně rozšiřuje zúžené i uzavřené cévy. Skořici si můžete přidávat do kávy, lze z ní uvařit čaj nebo s ní můžete dochucovat různé pokrmy, především sladké dezerty.

Skořice jako pomocník při hubnutí

Kromě toho, že skořice čistí cévy, může vám rovněž pomoci v cestě za vysněnou postavou. Skořicový čaj zlepšuje trávení, urychluje metabolismus a podporuje odbourávání tuku na břiše. Pokud budete skořici pravidelně užívat, uvidíte, že nespotřebujete ani tolik cukru, protože je toto koření samo o sobě sladké. Na strie a celulitidu můžete vyzkoušet skořicový krém nebo zábal, který pokožku zpevní a vyhladí.

S kurkumou krev proudí

Stejně jako skořice i kurkuma snižuje hladinu špatného cholesterolu a zvyšuje hladinu toho dobrého. Navíc ještě podporuje krevní oběh, který je nedílnou součástí procesu čištění cév. S nízkokalorickou kurkumou můžete rovněž efektivně zhubnout, jelikož pozitivně ovlivňuje trávení i metabolismus.

Indické kari koření

Mezi koření, která dokáží čistit cévy, se řadí také kari. Je to směs koření, která se často používá v indické kuchyni. Obsahuje různé druhy koření a bylin, které dodávají charakteristickou chuť a aroma. Mezi nejčastěji používaná koření v kari patří již zmíněná kurkuma, ale taky koriandr, skořice, kardamom, kmín, hřebíček, pepř, muškátový oříšek a další. Připravit si z něj můžete omáčku i lahodný čaj.

Související články

Zdroje: celostnimedicina.cz, budejovice.rozhlas.cz, idnes.cz, superpotraviny.webnode.cz