Vyzkoušejte mléko jako kosmetický přípravek! Obsahuje mnoho živin, které jsou prospěšné pro pleť i pokožku celého těla. Zbaví vás nepříjemných a nehezkých pupínků, některých alergií a vrásek a má výborné omlazující účinky. V mléčné koupeli si nejen odpočinete, ale dopřejete si i skvělou hydrataci.

Jak udělat jemnou a luxusní mléčnou koupel? Podívejte se v tomto YouTube videu na kanále A Mandatory Activity:

Zdroj: Youtube

Kleopatra koupele v mléce milovala

Kleopatra byla známá svou krásou a smyslností. Podle legendy si pro udržení své mladistvé pleti celé tělo mazala olivovým olejem, na obličej si dávala masky z hroznů či medu a koupala se pravidelně v oslím mléce. Mléko a mléčné výrobky jsou díky obsahu vitaminů a proteinů skvělým zdrojem energie pro náš organismus, a proto se mléko odnepaměti používalo jako součást kosmetických rituálů.

Egyptská královna však nebyla jediná, která blahodárných účinků mléka využívala. Využívala je i druhá žena římského císaře Nera, Poppaea Sabina, která si mlékem oplachovala obličej dokonce několikrát denně. Stejně tak měla v oblibě mléko v péči o pleť i sestra Napoleona Paulina Bonaparte. V současné době můžete využít i mléko kravské, kozí, ale i mandlové či kokosové.

Proč je mléko užitečné

Mléko a jeho složky obsahují vysoké množství vitaminu B, užitečné proteiny, fosfor, draslík, hořčík, vápník a sodík. Mléko pokožku příjemně zvláčňuje a dodává jí nejen jemnost a pružnost, ale i lesk. Obsažená kyselina mléčná účinkuje jako jemný enzymatický peeling, váže vlhkost v pokožce a hloubkově hydratuje. Stopové prvky a minerály příznivě ovlivňují obnovu kožních buněk a mléčný tuk pokožku uklidňuje a promašťuje. Příznivě působí i laktobacily, které se stejně jako ve střevech dokáží postarat o udržení optimální mikroflóry na naší pokožce.

Jak si koupel připravit?

Nejde o nic složitého, stačí si do vany s horkou vodou přidat pár šálků mléka a oblíbený esenciální olej. Pokud máte rádi levanduli, zkuste dát do koupele nejen 4 kapky levandulového esenciálního oleje, ale i 2 šálky podmáslí, 1/2 šálku mléka. Pak se už jen ponořte, relaxujte a příjemným způsobem mládněte.

Související články

Zdroje: www.draxe.com, www.idnes.cz, www.ostrov-inspirace.cz