Kurkuma je už od pradávna považována za zázrak, a to nejen v kuchyni, i když k té orientální neodmyslitelně patří, dodá totiž pokrmům nádech kari a šafránu. Zmírňuje navíc pocit hladu, snižuje chuť k jídlu a urychluje metabolické procesy v těle, ocení ji tedy i lidé na dietě.

Kurkuma je podle vědců zdravotní zázrak

Toto koření je podle vědeckých studií silným antioxidantem, posiluje imunitu, pomáhá regulovat střevní mikroflóru a v neposlední řadě pomáhá, aby vám šla kila dolů co nejrychleji. Poslední průzkumy ukazují, že kurkumin potlačuje růst tukové tkáně a dokonce přispívá k její redukci.

Skvěle váš metabolismus po ránu rozproudí třeba kurkuma latté, které znáte možná pod pojmem zlaté mléko. Díky tomuto zázračnému nápoji budete každý den plni energie, což se samozřejmě pozitivně projeví na kvalitě vašeho života.

Připravte si skvělé kurkumové mléko s medem

K přípravě kurkumového mléka budete potřebovat 350 ml mléka, půl lžičky mleté kurkumy, čtvrt lžičky mletého černého pepře, 1 tobolku kardamomu a trochu medu. Mléko zahřejte v hrnci a přidejte koření, nechte 5 až 10 minut odpočinout. Horké mléko následně slijte přes cedník a doslaďte medem.

Mletou kurkumu uchovávejte v uzavřené sklenici na chladném a suchém místě, aby neztratila své aroma. Když ji budete řádně používat, buďte si jisti, že hubnutí půjde jako po másle a vy můžete ztratit každý týden půl kilogramu.

Skvělá kombinace: Kurkuma a chia semínka

Skvělou volbou je každopádně i kurkuma v kombinaci s chia semínky. Ty jsou totiž při hubnutí velkým pomocníkem. Díky vysokému obsahu vlákniny totiž zasytí na dlouhou dobu. Skvělou volbou je chia kaše nebo puding, které jsou zásobárnou energie, zdraví a navíc látek podporujících hubnutí.

Hubnoucí pudink s chia a kurkumou

Na přípravu hubnoucího pudinku z chia semínek a kurkumy se podívejte ve videu:

Zdroj: Youtube

Na přípravu skvělého chia pudinku s kurkumou budete potřebovat 250 ml mléka, jednu a půl lžičky prášku z kurkumy, půl lžičky skořicového prášku, půl lžičky suchého zázvorového prášku, třetinu lžičky drcených semínek kardamonu, čtvrt lžičky pepře, čtvrt lžičky Ghí a čtyři polévkové lžíce chia semínek.

Vše smíchejte dohromady, nechte zatuhnout a dejte si ráno na lačný žaludek k snídani. Uvidíte, že budete na dlouhou dobu syti a vaše kila půjdou dolů raz dva.

Zdroj: www.youtube.com, www.nutsman.cz, www.superzdrave.cz, www.idnes.cz