Ačkoliv byste takové vlastnosti jemnému, chuti nevýraznému koření zřejmě nepřipisovali, kurkuma je jedním z vůbec nejsilnějších přírodních léků. A to díky štědrému obsahu vitaminů, minerálů a vlákniny. O lidské zdraví dokáže pečovat mnoha způsoby. Zevnitř i zvenčí. Blahodárné účinky kurkumy využívají hlavně v asijských zemích. Indická kuchyně by bez tohoto zlatavého koření rozhodně nebyla tím, čím je. Jak ale správně kurkumu užívat, abyste z ní dostali maximum prospěšných látek a měla na vaše tělo pozitivní účinky?

Na malý tip se podívejte na video na YouTube kanálu motivationaldoc:

Zdroj: Youtube

Zánět nebude mít šanci

Zlatavé koření s ne zcela výraznou chutí je velmi silným antioxidantem. Chrání tedy lidský organismus před volnými radikály, což se projevuje pomalejšími projevy stárnutí, zdravím srdce a nervového systému. Jednoduše zlepšují celkovou vitalitu organismu. Zároveň se vyznačuje velmi silnými protizánětlivými účinky. Ulevuje při boji se zánětlivým onemocněním a podporuje imunitu, čímž tělu pomáhá se se zánětem mnohem rychleji vyrovnat.

Játra jako v bavlnce

Zároveň toto téměř zázračné koření ovlivňuje správnou činnost jater a pomáhá jim s regenerací. Játra jsou náš hlavní detoxikační orgán, tudíž je potřeba o něj pečovat a udržovat je zdravé. Blahodárné účinky kurkumy pomáhají z jater odstraňovat toxiny a přispívají k jejich obnově, což je velmi žádoucí. Zdravá játra si pak poradí s neduhy organismu výrazně lépe, tudíž kurkuma přispívá k posílení imunity a odstranění zánětů i tímto směrem.

Pokožka poděkuje

Kurkumin v koření obsažený má protizánětlivé účinky působící i na lidskou pokožku. Můžete tedy proti zánětu bojovat jak vnitřně, tak zvnějšku. Maska z kurkumy dokáže hýčkat vaši pleť jako máloco. Působí proti stárnutí, zároveň pleť vyhlazuje a zbavuje akné a nečistot. A jak na výrobu masky? Smíchejte jednu lžíci mleté kurkumy, přidejte stejné množství citronové šťávy a lžičku medu. Z ingrediencí vytvořte kašičku a naneste na čistou pokožku obličeje. Nechte působit alespoň 15 minut. Poté smyjte vlažnou vodou.

Související články

Zdroje:www.fitness007.cz, www.prirodnilekarna.cz, www.dm.cz