Lák od okurek uleví při svalových křečích.
Zdroj: P A/Shutterstock.com

Lák od okurek nevylévejte! Skvěle funguje na bolesti namožených svalů i křeče

Ocet, sůl, cukr a koření. Lák na okurky se neskládá ze žádných speciálních ingrediencí. Přesto má na náš organismus blahodárný dopad. Je zdrojem elektrolytů, antioxidantů a dalších živin. Jak ovlivňuje lák od okurek naše zdraví?

Nakládané okurky jsou zalité sladkokyselým nálevem. Snad každá rodina se pyšní svým tradičním receptem na lák, který se předává z generace na generaci. Většinou se skládá z cukru, soli, octa a vody. Jeho chuť doplňuje cibule, kořenová zelenina, kopr a koření, jako je bobkový list, nové koření, pepř a hořčičné semínko. Naplněné sklenice se pak sterilizují varem. Kyselé okurky jsou oblíbené k masům, bramborům nebo luštěninovým kaším.

Lák od okurek a zdraví

Nálev od okurek se pyšní především vysokým obsahem draslíku a sodíku. Ty patří mezi významné elektrolyty, jež harmonizují hladinu tekutin v těle, umožňují přenos nervových vzruchů a zajišťují kontrakci svalů. „Když vám při sportu klesne koncentrace solí v tělesných tekutinách pod optimální hladinu, rozbolí vás hlava, začne vám být nevolno a na zvracení. Hrozí vám i bolestivé svalové křeče,“ vysvětluje prof. MUDr. Jana Jurkovičová, CSc.

Ocet Nálev od okurek se pyšní především vysokým obsahem draslíku a sodíku. Další účinnou látkou je také ocet. Zdroj: Michelle Lee Photography/Shutterstock.com

Reguluje hladinu cukru v krvi

Zředěný ocet, který lák obsahuje, může pomoci regulovat hladinu krevního cukru. Konzumace jednoho „panáku" před jídlem by měla zlepšit reakci těla na inzulin, což ocení především jedinci s diabetem 2. typu.

Vyprošťovák

Elektrolyty obsažené v okurkovém nálevu také pomohou zmírnit důsledky alkoholového dýchánku. Navíc ocet v něm obsažený dokáže ulevit od bolesti žaludku a snížit nadýmání.

Na pachuť v ústech

Kyselou pachuť v ústech, který často způsobuje podrážděný žaludek, odstraníte lákem od okurek zředěným s vodou v poměru 1:1.

Na svalové křeče

Experiment z roku 2010 ze Severní univerzity v Dakotě zjistil, že po vypití trošky okurkového láku odezní svalové křeče do dvou minut. Tekutina plná elektrolytů také zklidní neklidné nohy a uvolní namožené svaly.

Kvašené okurky jsou plné zdraví Kvašené okurky i jejich lák jsou plné zdraví. Zdroj: Shutterstock

Lák z kvašených okurek

Kvašáky nejsou u nás tak populární. Jejich lák má však významné účinky na zdraví. Díky mléčnému kvašení příznivě působí na střevní bakterie, které jsou zárukou dobré imunity. Laktofermentované potraviny také čistí krev a podporují regeneraci jaterní tkáně.

Zdroj: www.zdravie.pluska.sk, www.zdravestravovani.eu, www.bylinkydnes.cz

Akční letáky