Zdroje: ncbi.nlm.nih.gov, www.vitalia.cz, www.bylinkyprovsechny.cz

Aromatický libeček

Libeček sice původně pochází ze Středomoří, nicméně v našich zahradách se mu velmi daří. Aby nekvetl, je nutné jeho pravidelné zkracování anebo zpracování nejpozději v době květu. Po odkvetení totiž mohou listy hořknout. Libeček také něco vydrží, a tak vám na jednom stanovišti poroste několik let. Na podzim sice nadzemní část uvadá, ale na začátku nové sezony opět vyrazí ze země nové výhony.

Libeček byste určitě měli vyzkoušet pěstovat, i když nemáte zahradu. Miroslava Paclová vám poví, jak ho správně pěstovat v květináči:

Zdroj: Youtube

Libeček nejen do polévky

Je to bylina silně aromatická, ze které si můžete připravit maggi do polévky, ale také salát nebo čaj. Proč byste měli?

Z libečku lze užívat listy, semena, ale nejvýznamnější je z celé rostliny kořen, který někdy můžete koupit i v lékárně. Libeček je podle vědeckých studií močopudný a pozitivně působí na krev a celý kardiovaskulární systém. Doporučuje se nejen při močových a žlučových kamenech, ale také dně, revmatismu, onemocnění ledvin i srdce.

Libeček však nebyl dříve používaný jen k léčbě, ale také k různým magickým rituálům. Věřilo se, že je to bylina čarovná.

Libeček denně? Raději ne!

Pokud budete pít čaj z libečku denně, můžete si přivodit naopak problémy s ledvinami. Bylinkou sice můžete činnost ledvin podpořit, ale nemělo by to znamenat jejich nadměrnou zátěž. Konzumace libečku se nedoporučuje ani těhotným a kojícím ženám.

U libečku platí, že méně je někdy více. Jeho konzumace se doporučuje jen občasná a ideálně ve směsi s dalšími bylinami, aby se jeho dávka ještě minimalizovala. I když se má obecně za to, že bylinky mají slabší účinky než léčiva, i s nimi je třeba zacházet opatrně.

Související články