Zelí spadá mezi superpotraviny, a to díky vysokému obsahu vitaminů, minerálů, antioxidantů a dalších zdraví prospěšných látek, které se v něm nachází. Zároveň se jedná o vhodnou potravinu pro dietáře a pro ty, kteří se snaží zhubnout, jelikož 100 g zelí má pouhých 11 kalorií. Pokud vás zelné listy stále nepřesvědčily, jejich účinky na lidské zdraví jistě změní váš názor! A které to jsou?

Z videa na YouTube, kanál Fakta o zdraví, se můžete dozvědět, jaké příznivé účinky mají zelné listy na osteoartrózu v koleni:

Zdroj: Youtube

Antibakteriální benefity

Jak složení zelí napovídá, jedním z jeho blahodárných účinků jsou antibakteriální schopnosti. Pokud si denně dáte několik listů syrového zelí, zajistíte si prevenci před jaterním onemocněním, přesněji řečeno před cirhózou nebo žloutenkou, a snížíte možné riziko vzniku rakoviny, hypertenze, kardiovaskulárních chorob nebo osteoartrózy.

Hojivé vlastnosti

Zelí je prospěšné nejen vnitřně, ale i vně. Dalším fantastickým účinkem zelných listů je totiž hojení ran. Stačí, když list rozdrtíte a přiložíte na vřed, vyrážku, akné, ekzém nebo na jiný kožní problém. Sirné hořčičné sloučeniny, které jsou v zelných listech obsaženy, pomáhají také na bolavé klouby, revma a namožené svaly.

Protizánětlivé účinky

S hojivými vlastnostmi jdou ruku v ruce protizánětlivé účinky. Drcený list si tak můžete nanést rovněž na oteklé nohy, kde účinně zmírní horkost tvořících se zánětů. Vnitřně působí zase na záněty v trávicím systému, které se mohou vyskytovat od jícnu po konečník. Zároveň napomáhá potlačovat i takové záněty, které způsobují srdeční onemocnění.

Šťáva proti zácpě

Konzumovat můžete nejen čerstvé listy zelí, ale také zelnou šťávu, kterou získáte rozmixováním jejích listů. Ta poslouží především lidem, kteří trpí zácpou, jelikož má projímavé účinky. Denně ji však můžete popíjet také pro její prevenční schopnosti, které vás mohou ochránit před onemocnění dnou, artrózou nebo revmatem. Vhodná je i při léčbě zánětu hrtanu, průdušek a dalších onemocnění týkajících se dýchacích cest.

Bílé nebo červené?

Rozhodujete se mezi bílým a červeným zelí? Sáhněte raději po tom červeném, jelikož obsahuje o něco více vitaminů i minerálů, které podporují krvetvorbu, a naopak zabraňují poškození nervů. Červené zelí zvyšuje také ochranu před Alzheimerovou chorobou a demencí.

Související články

Zdroje: vitalia.cz, zdravezdravi.cz, magazinzahrada.cz