Zdroje: styl.instory.cz, www.nahemeroidy.cz, cs.wikipedia.org

Léčivá síla listů ořešáku

Víte, s čím vším vám může pomoci ořešák? Tyto krásné silné a mohutné stromy mají v sobě víc síly, než je na první pohled patrné. Jejich listy se používaly mnoha různými způsoby. Víte, že léčí i hemoroidy?

Když už je něco zdravé, tak pořádně! O ořešáku to rozhodně platí. Vlašské ořechy patří mezi takzvané superpotraviny a ořešák královský je zajímavý také vším ostatním. Je to strom medonosný, jeho dřevo je kvalitní a poměrně rychle rostoucí, listy se používají v léčitelství už od nepaměti.

Všechno pěkně shrnuje i toto video nazvané „Zázračné složení vlašských ořechů“.

Zdroj: Youtube

Listy ořešáku léčí nejen hemoroidy

K čemu všemu lze listy použít? Listy, různé výluhy a odvary, ale i čaj z nich jsou účinné při problémech se zažívacím ústrojím jako je zácpa, ale také se doporučují pro podporu apetitu při nechutenství. Léčitelé je doporučují i při žloutence a cukrovce, protože by měly listy snižovat hladinu krevních cukrů.

Výluh z listů lze však také používat zevně proti zánětům, všemožným problémům s nehty, vlasy a kůží, ale také při nadměrném pocení. Konkrétně se používá ořešák i při lupénce, plísních, parazitech nebo ekzémech a akné. Silně hojivé a protizánětlivé účinky ořešáku se osvědčily například i při omrzlinách nebo také zmíněných hemoroidech. Sedací koupele se doporučují i při různých gynekologických obtížích.

Sedací koupel z listů ořešáku

Sedací koupel je nutné opakovat alespoň jednou denně celý týden. Jednoduše ji připravíte z hrnku a půl listů ořešáku, které spaříte dvěma litry vody. Listy nechejte louhovat alespoň půl hodiny, přelijte do vhodné nádoby a použijte. Tekutina by měla být teplá a příjemná. V sedací koupeli byste měli vytrvat zhruba deset až dvacet minut.

Související články