Hydratace těla a dostatečný pitný režim jsou dvě naprosto klíčové věci, aby vaše tělo fungovalo tak, jak má. Správně byste měli vypít až 2,5 litrů vody denně. Jaký ale bude mít účinek na vaše tělo, když budete pít mátovou vodu? Podívejte, jaké může mít blahodárné účinky na vaše zdraví.

Video o různých využití máty najdete na Youtube kanále Bylinkopedie:

Zdroj: Youtube

Magická máta

Máta je bylina, která se používá již několik tisíc let. Většinou se v dnešní době používá v kuchyni, ale dříve byla známá pro své účinky na zdraví a byla hojně využívána pro léčebné účely. Již naši dávní předci věděli, že máta má skvělé účinky na trávení.

Podporuje normální činnost trávicího traktu a střev. Také posiluje imunitní systém a obranyschopnost organismu a působí proti nadýmání. Dále je skvělá na poruchy spánku, jelikož napomáhá relaxaci. Až tedy budete mít problém s usínáním, mátový čaj je skvělá volba. 

Pokud máte chorobu dýchacích cest, doporučuje se mátu inhalovat, jelikož napomáhá funkci dýchacího systému.

Dvě sklenice denně

Co se tedy stane, když budete pít minimálně dvě sklenice mátové vody denně? Kromě skvělé pomoci při zácpě vám mátová voda reguluje tělesnou teplotu a optimalizuje takzvaný přirozený detox. Udržuje vám krevní tlak a během dne je schopná vám dodávat potřebné množství energie. Během večera vám mátový čaj naopak pomůže rychleji zamhouřit oči a vychutnat si klidný spánek.

Pití mátové vody se doporučuje v každém ročním období. V létě mají lidé potřebu pít studené nápoje s kofeinem. Když ale tyto nápoje vyměníte za mátovou vodu, udržíte tělo v chladu, máta vám dodá energii, a to úplně přirozeně, bez kofeinu a přidané chemie.

V zimě lidé nemají tolik žízeň, za to mají přirozeně větší chuť k jídlu. Mátová voda pomůže vašemu tělu jídlo metabolizovat a rychleji trávit.

Související články

Zdroje: www.lekarna.cz, bylik.cz