Objevení antibiotik v roce 1928 bylo jednou z nejvýznamnějších událostí 20. století a tyto léky od té doby už zachránily životy milionům lidí na celém světě.

V několika posledních desetiletích však došlo k jejich silnému nadužívání a v mnoha případech jsou na ně bakterie a jiné patogeny v lidském těle už rezistentní. Všemocnou spásu ve formě antibiotických a chemicky vyrobených léků můžete v některých případech nahradit mnohem šetrnějšími prostředky.

Inspirovat se můžete ve videu:

Zdroj: Youtube

Namíchejte si nejsilnější přírodní antibiotikum

Recept je velmi jednoduchý. Tento zdravotní zázrak se skládá ze dvou výrazných léčivých složek, které jsou každému běžně dostupné, a to z kurkumy a medu. Rozmíchejte si 2 lžíce kurkumy s 200 g medu. Každý den si dejte 1 kávovou lžičku tohoto přírodního zázraku, anebo ji smíchejte s čajem či se sklenicí teplé vody.

Kukuma s medem je přírodní zázrak

Podle vědců se jedná o silný antioxidant s protizánětlivými a protirakovinovými vlastnostmi, který posiluje přirozenou obranyschopnost organismu a nepoškozuje zdravou střevní mikroflóru. Oproti chemicky vyrobeným antibiotikům zlepšuje kurkumový med trávení, čistí tlusté střevo a ledviny, podporuje správnou činnost střev, a přitom úspěšně likviduje mnoho nežádoucích bakterií a plísní.

Stejně tak vám pomůže, pokud řešíte zvýšenou hladinu cukru v krvi a vysoký tlak. Kurkuma s medem vám bude velice nápomocná i při léčbě respiračních infekcí. Pokud máte zasaženy dýchací cesty a trápí vás kašel či rýma, užívejte půl lžíce 3x denně, a to celých 7 dní. V běžných dávkách jde o skvělou prevenci.

Kurkuma jako přírodní zlato

Toto oranžovo-žluté koření je známé nejen svými kulinářskými, ale také silnými léčivými vlastnostmi. S oblibou je využíváno v čínské, ajurvédské a indické medicíně. Dokáže modulovat geny a fyziologické cesty podporující zdravý stav buněk a je velkou prevencí před poškozením DNA a RNA.

Kurkuma je doslova nabitá velkým množstvím cenných léčivých látek. Mezi nejvýznamnější patří éterické oleje, draslík, vitamin C, seskviterpeny, polysacharidy, monoterpeny a flavonoidy. Hlavní roli však hraje tzv. kurkumin, který chrání lidský organismus před volnými radikály, podporuje růst mozkových buněk a velice příznivě ovlivňuje veškeré kognitivní funkce. Proto je s úspěchem využívána jako výborná prevence Alzheimerovy choroby, infarktu, myokardu i rakoviny.

Med není jen sladká pochoutka

Med patří mezi nejsilnější přírodní antioxidanty a pokud ho zařadíte pravidelně do svého jídelníčku, značně tím zvýšíte svou celkovou imunitu. Tato přírodní sladkost obsahuje 22 aminokyselin, 27 minerálů jako například železo, selen, zinek či vápník a dokonce 5 000 enzymů. Z vitamínů je silně zastoupen vitamín B6, riboflavin, thiamin, niacin a kyselina pantotenová.

Med přispívá k lepšímu a kvalitnějšímu trávení, protože podporuje ve střevech vznik probiotických bakterií. Je tedy zároveň dokonalým pomocníkem proti rakovině tlustého střeva. Zároveň se podílí na snižování hladiny nezdravého cholesterolu v krvi. A protože má med také výborné protiplísňové účinky, napomáhá v boji proti nevítaným kvasinkám.

Kdo by neměl jíst kurkumu

Existují určité skupiny lidí, kteří by měli být opatrní při konzumaci kurkumy nebo ji měli zcela vyloučit ze svého jídelníčku. Jednou z hlavních skupin jsou lidé trpící žlučovými kameny nebo mající problémy s žlučníkem, protože kurkumin, hlavní účinná látka v kurkumě, může stimulovat tvorbu žluči a zhoršit situaci. Dále by se kurkuma měla omezit u jedinců užívajících antikoagulační léky, protože kurkumin má mírné antikoagulační vlastnosti a může zvyšovat riziko krvácení. Lidé s alergiemi na kurkumu by jí také měli samozřejmě vyhýbat. Pokud máte výše zmíněné zdravotní problémy nebo užíváte léky, vždy je nejlepší konzultovat svůj stav se svým lékařem.

Zdroje: ncbi.nlm.nih.gov, www.biolekar.com, www.ihospodyne.cz, www.tojenapad.dobrenoviny.sk