Možná si říkáte, jaké skvělé účinky musí mít med či skořice na skalp a kvalitu vlasu. Určitě mají, ale v tomto případě je to jen vedlejší efekt! Dámy si totiž své plavé kadeře pěstily pomocí medu a skořice z jiných důvodů. Bylo to spíš pro zesvětlení a jiskru. A rozhodně to také nebyly jediné osvědčené suroviny, které se takto používaly. Také brunety měly nějaké přípravky v rukávu. Co a jak pomůže blond či tmavovláskám ke krásným kadeřím?

Vlasy můžete zesvětlit také pomocí citronu. Podívejte se na video na YouTube, které pro vás připravila Kayla Lashae.

Zdroj: Youtube

Med se skořicí

Med je dobře známý také tím, že funguje jako tekutý obvaz. Osvědčil se nejen proto, že ránu zakrývá a brání nečistotám, ale navíc také pomalu a dlouze uvolňuje peroxidu vodíku. Ten stejný peroxid, kterým si dříve dámy odbarvovaly vlasy.

Nanášení medu na kadeře ve formě pleťové masky, případně přidáním do šamponu můžete i vy pomoci vlasům k pozvolnému zesvětlení a jasu. Med se navíc používá v kombinaci se skořicí. Ideální je smíchat obě ingredience a nanést je na vlasy a ponechat hodinu působit.

Citron nebo heřmánek

Zesvětlující látky nabízí také citron. I ten je často používaný nejen ke zesvětlení vlasů, ale i textilu, skvrn nebo pigmentu kůže. Funguje ale výrazně lépe pokud je zároveň vystaven slunci. Pokud se rozhodnete používat citronovou šťávu, ideálně tak dělejte na konci mytí. Vlasy běžně umyjte a místo kondicionéru použijte citronovou šťávu. Po hodině vlasy opláchněte.

Vlasy budou lesklejší a méně třepivé, navíc díky běžnému vystavení slunečním paprskům citron i mírně odstín zesvětlí. Zesvětlení by mělo být výraznější na exponovaných částech hlavy. Není divu, že šampony pro blondýny jsou často s heřmánkem. I ten zesvětluje a můžete jej použít stejně jako citronovou šťávu. Uvařte silný heřmánkový čaj a až vychladne, použijte jej k oplachu po mytí hlavy. Po hodině působení spláchněte.

Pro tmavovlásky

A jaké triky měly v rukávu brunety? Podobné! Ke ztmavení a lesku pomáhají oplachy ze silného nálevu černého čaje nebo kávy. Prý stačí obé použít po mytí, ponechat jen několik minut a pak umýt vodou. Nutno dodat, že po jednom mytí rozhodně nedojde k nějakému dramatickému ztmavení. To je postupné až nenápadné, ale po měsíci už by mělo být patrné.

Vlašské ořechy

Mezi silněji působící domácí přípravky patří také odvar z drcených skořápek či slupek vlašských ořechů. Ten je natolik intenzivní, že může obarvit oblečení, nábytek i vaši kůži. Aplikujte nálev na vlasy štětcem, přikryjte igelitovým sáčkem a nechte působit maximálně hodinu. Poté opláchněte vlažnou vodou. Populární jsou také silné odvary z šalvěje nebo rozmarýnu. Spíš než ztmavení ale očekávejte zvýraznění a lesk vaší původní barvy vlasů.

Související články

Zdroje: femia.cz/, www.bioneeds.cz