Když se v roce 1882 objevil v britských novinách článek o vojákovi Henrym Eddingtonovi, většina lidí tomu nemohla uvěřit. Tento chrabrý muž, který bojoval v Dillí a Meeruthe, se najednou ocitnul na „smrtelné posteli“ a vypadalo to, že brzy umře. Důvodem byla cholera, která kromě Eddingtona skolila i spoustu dalších britských vojáků. Mladí muži v indickém lazaretu trpěli ukrutnými křečemi v břiše a čekala je pomalá smrt. Osud jim ale do života poslal záchranu – indického doktora Sabiho.

Na videu se dozvíte, proč je med tak zdravý:

Zdroj: Youtube

Sladká voda s tajemstvím

Onen zvláštní indický ranhojič dával nemocným cholerou pít zvláštní nasládlou vodu. V té době nikdo netušil, že jde o převařenou vodu s medem, která se v ajurvédě používala jako lék na řadu nemocí. A skutečně – Eddington i jeho spolubojovníci se uzdravili a pak odjeli do své rodné Británie, kde šířili slávu „zázračné vody“, která je „postavila na nohy“.

Vitaminová bomba

Včely byly odjakživa považovány za zázračná stvoření s magickými schopnostmi. Některé kultury dokonce věřily, že jsou „spojkou“ mezi hříšníky na zemi a Bohem. Možná na tom něco bude, protože jejich med má neuvěřitelné léčivé vlastnosti. Obsahuje 13 unikátních bakterií, které dokážou zlikvidovat takové protivníky, jako je zlatý stafilokok nebo patogenní bakterie Pseudomonas aeruginosa, která způsobuje vleklé záněty močových cest. Mimoto je med i úžasným lékem na kožní problémy, zejména na otevřené rány, které díky medu nemokvají ani nehnisají.

Medová voda snadno a rychle

Zmíněná medová voda je také fenomén. Už ve starých kulturách se používala jako přírodní lék proti bronchitidě plic i jako posilovač ledvin. Výborná je i coby detox těla, protože med má antivirové, antimykotické a antibakteriální účinky. Nedávno se také o medové vodě mluvilo i ve spojitosti s hubnutím. Vyzkoušejte, jak funguje v praxi.

Příprava roztoku není těžká: stačí, když do sklenice (100 ml) nalijete vodu a necháte ji na chvíli stát na slunci. Jakmile získá pokojovou teplotu, rozmíchejte v ní 1 lžičku medu. Pozor – nepoužívejte kovové náčiní, které by účinnost medu snížilo!

Denně na lačno

Medovou vodu pijte vždy ráno na lačný žaludek. Tělo ji dobře vstřebá a využije ke své léčbě a očistě.

Související články

Zdroje: www.rehabilitace.info, www.youtube.com