Metabolismus, co se lidského těla týče, je energetická a látková výměna. Tělo při ní zpracovává živiny potřebné ke svému fungování a přijímá je. Buduje svalovou hmotu, udržuje běžný chod vašeho organismu a zpracovává živiny, které mění na energii. S rostoucím věkem, konkrétně po třicítce, se funkce metabolismu začíná snižovat, a to především u žen, což má pak vliv na váhu, protože vstřebané živiny se budou měnit na energii pomaleji. Pokud chcete svůj metabolismus opět rozproudit, podle vědců vám k tomu dopomohou některé bylinky a čaje.

Na 6 nejlepších bylinek na spálení tuku se můžete podívat v tomto Youtube videu od Dr. Eric Berg DC:

Zdroj: Youtube

Zelený čaj

V žádné správné domácnosti nesmí chybět zelený čaj. A nyní zjistíte, že ho můžete využít i na hubnutí po padesátce. Obsahuje totiž EEEG, což je látka, která pomáhá zrychlit metabolismus a kofein, který zvyšuje energii a pomáhá tělu rychleji spalovat tuky. Zelený čaj navíc zlepšuje vytrvalost během cvičení a spalování kalorií.

Kurkuma 

Zářivě žluté koření hojně využívané hlavně v indické kuchyni. Nejlépe funguje v jídle, má zajímavou, lehce štiplavou chuť a lze ji přidávat do polévek, k masu, nebo se dá pít i ve formě čaje. Zajímalo vás někdy, proč se toto koření jmenuje zrovna takto? Je to proto, že obsahuje látku curcumin, která má schopnost posílit metabolismus a navíc snižuje hlad. Pravidelné užívání podporuje kardiovaskulární a nervový systém a je skvělým doplňkem stravy pro fungování imunitního systému.  

Zázvor 


Každému z vás, když jste byli malí a nachlazení, maminka pravděpodobně dělala černý čaj se zázvorem. Zázvor však není užitečný pomocník pouze při rýmě, ale také při zrychlení metabolismu a podporuje produkci tepla, čímž pomáhá spalování tuků a kalorií. Pokud chcete zhubnout, zázvor vám nepochybně prospěje.

Šalvěj 

Pokud se zajímáte o spiritualitu, tak určitě víte, že šalvěj je úžasný prostředek na očištění domu od negativních energií. Ale dá se využít i jako skvělá podpora metabolismu. Má velice silné antibakteriální účinky a protizánětlivé vlastnosti. Ideální je si z šalvěje udělat čaj, stačí jen vylouhovat 15 minut, a pokud na vás bude moc hořký, můžete jej osladit medem, nebo pro fanoušky exotiky a výraznějších chutí kokosovým sirupem. 

Bylinky a životospráva 

Je samozřejmost, že pokud se vám s pokročilým věkem těžce hubne, nelze to vykompenzovat pouze bylinkami. Důležitá je i zdravá strava a pravidelné cvičení alespoň pár minut denně. Proto radíme k těmto bylinkám přidat dostatečné množství ovoce a zeleniny, abyste si udrželi dobrou kondici. Abyste dosáhli optimálního zdraví, je důležité bylinky nakombinovat se zdravým životním stylem a zdravou stravou.  

Související články

Zdroje: ncbi.nlm.nih.gov, biome.cz, lekarna.cz