Zdroje:www.denik.cz, www.thehealthy.com

Na která místa při myti zapomínáme?

Zuby bychom si měli čistit dvakrát denně, to ví každý. I ruce jsme se naučili poctivě drhnout a také dobře víme, jak může pokožka utrpět nadměrným užíváním dezinfekčních i některých mycích prostředků. Sprchujeme se a koupeme podle potřeby, voda nám nechybí, a přesto si některé části těla zapomínáme mýt.

Doktorka Jen Caudle vám prozradí, nač se při příští sprše změřit a už nikdy tato místa neopomínat:

Zdroj: Youtube

Nemyté části těla

Pupík je jedním z míst, kam mnozí zapomínají sáhnout s troškou mýdla a někdy ani to nestačí. I tvary pupíku jsou velmi individuální a pokud máte za to, že jen samotná voda nevymyje případnou špínu ven, vezměte na pomoc vatičku. Suché pokožce napomůže vetřít do ní maličko krému nebo olejíčku a poté vytřít do sucha vatičkou. Pokožku nedřete, i pupík je poměrně citlivé místo.

Za ušima se myjeme možná jen občas, pokud vůbec. Zatímco maminky u svých dětí do těchto míst dobře vidí a svá dítka drhnou nebo je poučí. Dospělí už na uši často zapomínají. Nejde totiž zdaleka jen o ušní maz, ale také zákoutí vnějšího ucha a místo, kde se ucho dotýká pokožky hlavy.

Místa která nemyjeme na rukou a nohách

K běžné péči o ruce patří i starost o nehty, ale těm věnuje každý pozornost individuálně. Nejde jen o lakování nebo profesionálně či podomácku provedenou manikúru. Mýt a čistit by se měly především nehty, k čemuž slouží malé jemné kartáčky. Nechejte takový kartáček v domácnosti viditelně na očích, všichni v rodině si budou čistit nehty pravidelněji.

Dalším nemytým zákoutím jsou prsty na nohou. Tato část těla trpí v zimě i v létě. Na nohách se hromadí suchá a odumřelá kůže a žmolky z ponožek. Nohy se velmi potí, což ovlivňuje i vše, co se děje mezi prsty. Neváhejte proto a najděte si vhodný kartáček, který můžete použít nejen na místa mezi prsty, ale také na chodidla. I ta totiž málokdy myjeme.

Související články