Manželka hvězdného fotbalisty Davida Backhama Victoria letos v dubnu oslaví padesáté narozeniny, ale na její pleti to rozhodně není vidět. Uvážíme-li, že od mládí tato bývalá “Spajska” a módní návrhářka trpěla akné, nestačíme se divit, jak si umí udržovat mladistvý vzhled.

Youtubový kanál Krásné s Baru vám pomůže s péčí o stárnoucí pleť i s využitím jiných metod:

Zdroj: Youtube

Geny ano, ale bez péče to nejde

Nemá smysl utěšovat se, že jde jen o geny. Ty sice mohou pomoci, ale co naplat, pokud se o svůj obličej nestaráme, na jeho vzhledu se to zkrátka odrazí. Victoria má to štěstí, že nemusí počítat ani libry, ani dolary a může si dovolit prakticky cokoliv, po čem její duše nebo tělo zatouží. Jednou před lety se také vydala do Japonska, kde objevila doslova elixír mládí. Jde jen o to, zda bychom chtěly takový rituál podstupovat.

Hodně zvláštní ingredience

Součástí přípravku na ošetření pleti, které by jí mělo vrátit ztrácející se pružnost, hebkost a pocit mládí, je totiž kromě dalších ingrediencí také ptačí trus. Nejde přitom o žádné obyčejné okřídlené zpěváčky, materiál na pleťovou masku poskytují přímo slavíci. 

Japonky to znají po staletí

Ošetření pleti slavičím trusem není v Japonsku žádnou novinkou, tamní ženy znají tuto metodu zvanou uguisu po staletí, dokonce ještě dříve, než nastoupilo takzvané období Edo, do kterého místní počítají dvě a půl století od roku 1630. Zkušenosti s touto kosmetickou praktikou mají tedy tamní ženy opravdu bohaté, a to hlavně gejši, které se vždy musely udržovat nejlépe, jak jen to šlo. 

Odstraní mrtvé buňky, rozjasní pleť

Co vlastně takový slavičí trus dokáže? Pokud se použije jako maska, což sice není příliš lákavá představa, ale co bychom pro krásu neudělaly - pak působí jako jemný exfoliační přípravek. Můžeme si tedy představit, že dokáže šetrně odstraňovat odumřelé kožní buňky, čímž se stárnoucí pleť znovu rozjasní a dostane svěžejší vzhled. Japonky to vědí už dávno, západní civilizace se jimi ale začala inspirovat z pohledu historie lidstva teprve nedávno. 

Pro hydratovanou pokožku

Slavičí trus přitom podle dermatologů dokáže doslova zázraky, a to kromě jiného díky vysoké hladině močoviny, díky které pokožka lépe zadržuje vodu. A jak dobře víme, správně a dostatečně hydratovaná pokožka vždy vypadá mnohem lépe. Kromě Victorie Backhamové, k níž se podle některých informací v oblibě krémů s přídavkem ptačího trusu připojil i její manžel David, vděčí za svoji svěžest stejnému přípravku také další z hereckých ikon, okouzlující Tom Cruise. 

Pozor na alergie

Pravdou ale také je, že ačkoliv se může zmiňovaná metoda jevit jako skutečně kouzelná, má samozřejmě také svoje úskalí. V obchodech a na internetu dostupná balení slavičího trusu se sice honosí zárukou čistoty a ošetření, nicméně stále se jedná o ptačí trus, v němž mohou zůstávat látky, které jsou schopny u citlivějších jedinců vyvolat alergickou reakci. Proto, pokud se kdokoliv rozhodne poohlédnout se po internetových obchodech a balení takového preparátu si objednat, je třeba první ošetření pleti zkusit jen na malém místě, a nikoliv na obličeji. Kdo ví, třeba i vy propadnete stejné vášni jako Backhamovi. 

Související články

Zdroje: pagesix.com, www.byrdie.com, www.dailymail.co.uk