Nejčastěji se mléko přidává do černého čaje, aby se zmírnila jeho hořkost a trpkost. Zároveň se do čaje nepřidává žádný cukr, poněvadž mléko samo o sobě čaj krásně osladí. Spojení mléka a čaje není jen tak. Má blahodárné účinky na naše zdraví, o kterých vědí i samotní Britové. Jak do čaje přidávají mléko, aby se nesrazilo a mělo dokonalou chuť? Je to jednoduché!

Už od jaktěživa mezi sebou soupeří čaj s kávou. Jeden z nich přesto vítězí na celé čáře. Jaký nápoj to je, můžete zjistit z tohoto videa:

Zdroj: Youtube

Pozor na teplotu

Chystáte si udělat typicky britský čaj s mlékem? Dejte si pozor na to, kdy mléko do čaje naléváte. Rozhodně by se nemělo dostat do styku s téměř vroucí vodou. Výsledkem by bylo sražení mléka, nepěkný vzhled a podivná chuť v ústech. Mléko proto nalévejte až po vylouhování čaje, kdy už bude lehce vychladlý.

Elixír mládí

Černý i zelený čaj obsahují velké množství antioxidantů, které ochraňují buňky před volnými radikály. Díky tomu tak účinně snižují výskyt vrásek a pupínků. Rovněž působí preventivně před degenerativními onemocněními a snižují krevní tlak i cholesterol v krvi. Na druhou stranu v mléce se vyskytuje převážně vápník a draslík, které jsou nezbytné pro optimální růst, stavbu těla i zdraví kostí.

Hubnutí s pocitem sytosti

Čaj s mlékem dohromady je ideální nápoj také při hubnutí. Čaj má za následek zrychlení metabolismu, který následně spaluje přebytečné kalorie. Mléko zase díky laktóze a mléčným bílkovinám dodává pocit sytosti. Dopřejte si proto tento nápoj ráno nebo večer, kdy efektivně zamezí možnému přejídání.

Čaj s mlékem namísto kávy

Někteří lidé nedají dopustit na šálek kávy denně z důvodu návalu energie, která jim chybí. Podobně však může působit i černý čaj s mlékem. Do prvních 3 minut louhování bude čaj stimulační a skvěle nahradí i kávu. Pokud ale budete čaj louhovat 4-5 minut, bude mít uklidňovací účinky. Působí tak na psychiku, kdy účinně zmírňuje stres. Nápomocný je však také při žaludečních a střevních potížích.

Související články

Zdroje:cgfoods.cz, prozeny.cz, cajovydychanek.cz