Ani v dospělosti a zvláště ve vyšším věku není dobré zanedbávat prevenci. Navíc kosti mohou začít povážlivě řídnout, a tak se jim hodí každá další dávka vápníku, kterou tělu dodáme. Co se stane s tělem, když budeme mléko pít denně?

Na youtubovém kanálu Body Hub se dozvíte více informací o změnách, které vám přinese každodenní pití mléka:

Zdroj: Youtube

Nejde jen o kosti

Nejde přitom jen o kosti samotné a předcházení osteoporóze, ale také o zuby, které mohou po padesátce pomalu začít zlobit. Nenechte se týrat během tohoto času, sklenice mléka denně může leccos vyřešit. Pro ženy v tomto věku navíc vědci doporučují dokonce čtyři porce mléčných výrobků denně, jež by měly zahrnovat jak mléko samotné, tak i jogurty, tvarohy a další mléčné výrobky.

Co když to nejde?

Mléko našemu organismu prospívá, ale určitě by nebylo správné zastírat, že se například v případě nesnášenlivosti laktózy může stát příčinou mnoha (mimo jiné) zažívacích problémů. Proto lidé s intolerancí k laktóze mohou jako zdroj vápníku a také vitamínu D využívat jiné, nemléčné zdroje, případně je na trhu mléko se sníženým nebo prakticky nulovým obsahem laktózy. I kdybychom ale mléko skutečně konzumovat vůbec nemohli, neznamená to, že bychom jej neměli mít doma. Dá se totiž využít i mnoha dalšími způsoby, a proto na něj rozhodně nezapomínejme.

Dělejte to jako krásná Kleopatra...

Vzpomínáte na filmy o Kleopatře a dalších významných ženách starověku? Mnohdy se v takovém snímku objeví zmínka o koupeli v mléce, které blahodárně působí na pokožku. Zatímco tehdejší panovnice si snad mohly dovolit nanosit do koupele jen samotné mléko, nám dnes bude stačit jeho přídavek ideálně plnotučného do napuštěné vany.

Protože jde o přírodní kúru, nemůžeme čekat účinek během několika vteřin a měli bychom si na takovou koupel udělat dost času – jednak na relaxaci a pak také musíme nechat mléko dostatečně dlouho působit. Vyplatí se to, už po jedné koupeli poznáte rozdíl v jemnosti pleti, ošetření přirozeným jemným prostředkem, mléčnou bílkovinou.

Praskají vám paty?

Ještě účinnější pak jistě bude koupel v samotném mléce, kterou můžeme využít například na popraskaná chodidla nebo třeba i lokty. Teplé mléko jednoduše nalijeme do vhodné nádoby, přisypeme trochu sody a postiženou část těla do něj na deset minut ponoříme.

Krásné a zdravé vlasy

Stejně jako pokožka potřebují péči a výživu také vlasy. I ty ocení mléčnou péči, kdy ji můžeme využít nejen k jejich výživě, ale také namísto přípravků usnadňujících rozčesávání. Můžeme sice koupit speciální drahé přípravky s mléčným proteinem, ale podobně bude fungovat také docela obyčejný zábal z mléka za pár korun.

Spousta vitaminů a minerálů

Jak je vůbec možné, že zdánlivě docela obyčejné mléko dokáže takové zázraky? Stačí si uvědomit, že s jedním běžně velkým vypitým šálkem dodáme tělu kolem 300 miligramů vápníku, 400 miligramů draslíku, 250 miligramů fosforu, kolem 650 miligramů vitamínu A, 100 miligramů vitamínu D a 8,5 gramů bílkovin.

Související články

Zdroje: livestrong.com, lifestylefifty.com, tetadrogerie.cz