Modřiny jsou jako malé záhady ukryté pod kůží. Krev se vylévá z poškozených cév, prosvítá přes kůži a kreslí na těle pestrobarevné obrazy. Chvíli jsou modré, pak zčervenají, později zčernají, a nakonec se rozplynou v odstínech hnědé, zelené a žluté. Ačkoli se zdá, že jsou jen nepříjemným vedlejším produktem našeho dobrodružného života, mohou být také indikátorem našeho zdravotního stavu.

Jak na modřiny podle YouTube videa Wkutilcz?

Zdroj: Youtube

Vidíte, modřiny nejsou jen o nárazech a pádech. Jsou to malé vzkazy, které nám naše tělo posílá. Mohou ukazovat na nedostatek vitaminů B, D, C nebo K, poruchy krvetvorby, onemocnění jater, leukémie nebo hemofilie. Dlouhodobé užívání některých léků může také způsobit jejich vznik. Každá modřina je jako malý detektivní příběh, který může skrývat klíč k našemu zdraví.

Ne každá modřina je stejná. Některé se hojí rychleji a jiné pomaleji. Modřina na svalu se vstřebává rychleji než na šlaše nebo kosti a modřiny na horní části těla a odhalených končetinách mizí rychleji. Malé a světlé modřiny obvykle vyblednou rychleji než ty velké a tmavé.

Jak urychlit hojení modřin?

Existují některé metody, které mohou pomoci:
·       Studený obklad: Po nárazu aplikujte ledový obklad nebo něco studeného zabalte do utěrky. Zvedněte postiženou končetinu nad úroveň srdce. Je to jako když dáte svému tělu malou výzvu.
·       Teplý obklad: Starší modřiny reagují dobře na teplý obklad. Je to jako když přikryjete své tělo teplou přikrývkou.
·       Jemná masáž: Lehká masáž postižené oblasti může podpořit cirkulaci a urychlit vstřebávání modřiny. Je to jako když se svému tělu věnujete chvilku lásky a péče.

Kromě těchto metod existují i tradiční metody léčení modřin:

·       Octový obklad: Zřeďte ocet vodou v poměru 1:1 a aplikujte chladný nebo teplý. Je to jako když se vrátíte k starým domácím receptům.
·       Petrželová nať: Nasekejte petrželku, zabalte do gázy a přiložte na modřinu. Měňte 2-3krát denně. Je to jako když příroda pomáhá vašemu tělu se uzdravit.
·       Bylinné obklady: Jírovec maďal, mateřídouška, jitrocel nebo šťáva z kořene čekanky mohou také pomoci. Je to jako když své tělo ponoříte do přírodní léčivé lázně.
·       Med: Pokud nemáte alergii na med, tenkou vrstvou potírejte modřinu několik dní za sebou. Je to jako když dáte svému tělu sladkou odměnu.

Zbavit se modřiny může být delší proces, ale vhodná péče a díky výše zmíněným metodám můžete urychlit její hojení. Pamatujte však, že v případě opakované tvorby modřin bez zjevné příčiny byste měli konzultovat s lékařem, abyste vyloučili případné zdravotní problémy.
Každá modřina je malý příběh, který nám naše tělo vypráví. Je na nás, abychom si jej poslechli, pochopili a dali našemu tělu to, co potřebuje k uzdravení.

Související články

Zdroj: itesco.cz