Tuhé mýdlo je zpravidla výbavou každé správné domácnosti. Nemusíte ho však používat jen k tělesné hygieně. Tento druh mýdla může zdraví prospívat i z mnoha dalších užitečných důvodů. Vraťte se k osvědčeným metodám našich předků. Fungují dodnes a přinesou vám značnou úlevu.

Jak používat mýdlo k léčbě neklidných nohou nebo křečí? Podívejte se na YouTube video na kanálu Natural Cures:

Zdroj: Youtube

Proč mít mýdlo u postele

Pokud budete mít mýdlo po ruce v ložnici, neváhejte si ho vkládat pravidelně pod prostěradlo. Má to hned několik opodstatněných důvodů.

Lepší usínání i spánek

Vůně některých mýdel je uklidňující a navozuje snadnější usínání. Měla by být taková, aby na vás působila příjemně. Velmi účinné a efektivní je aroma levandule, obsahuje totiž složky, které jsou pro spánek naprosto ideální.

Syndrom neklidných nohou

Nespavost těsně souvisí i s chorobou, která v současné době trápí poměrně vysoké procento jedinců, a tou je syndrom neklidných nohou. Jedná se o nepříjemné křeče, pnutí, podivný tlak, svědění, brnění a záškuby, které člověku nedají spát a stále ho budí.

Neklid nejen v nohách

Není výjimkou, že tento problém postihuje i horní končetiny a oblasti trupu. Tato zdravotní potíž může být neurologického původu, ale často souvisí i s genetikou či nedostatkem železa. Přestože je vždy dobré situaci řešit s lékařem, velice účinně vám přinese velkou úlevu i kousek mýdla pod prostěradlem.

Proč zrovna mýdlo?

Je to díky obsahu hořčíku, který snižuje stavy napětí a podporuje uvolnění svalů. Pokud tedy těchto vlastností využijete, nohy se zklidní a budete spát doslova jako nemluvně. Mýdlo stačí jednou za měsíc vyměnit.

Tip na závěr

Pokud chcete docílit ještě rychlejšího výsledku, neváhejte si na noc vložit kousek mýdla na noc do ponožek.

Související články

Zdroje: www.roommattress.com, www.jakzdrave.cz, www.adbz.cz