Místo šampónu používejte jedlou sodu
Zdroj: NotarYES / Shutterstock.com

Proč si jednou za měsíc umýt vlasy jedlou sodou? Vyplatí se to

Jedlou sodu má doma každý z nás. Někdo ji používá v kuchyni, jiný zase na jiné babské rady. My vám přinášíme tip, jak ji použít v kosmetice. Díky jejím účinkům totiž už nebudete muset používat šampón.

Pokud nemáte rádi chemii, která se často používá do kosmetických přípravků, vraťte se zpět k přírodním produktům, které jsou mnohdy účinnější a prospěšnější než prostředky z televizních reklam. Mluvíme například o jedlé sodě, která se dá používat k mytí vlasů.

Ten, kdo nechce používat chemické látky na pokožku hlavy, si může vyzkoušet něco jiného než klasický šampón. Chemické látky totiž pronikají skrz pokožku a hromadí se v našem organismu, kde mohou způsobovat neplechu. Mnoho lidí tedy vyznává metodu mytí vlasů bez šampónu a kondicionéru.

Jedlou sodu používají i celebrity

Možná se budete divit, ale tomuto trendu podlehla i celá řada celebrit. O zkušenosti s jedlou sodou by se mohly podělit třeba Cameron Diaz nebo Jennifer Aniston.

Tato změna je skvělá i pro vaše děti, nepřijdou tak do kontaktu s chemií a vyhnou se nežádoucím reakcím na kůži, která je velmi jemná a citlivá. 

Jedlá soda funguje zázračně na mastné vlasy. Jedlá soda funguje zázračně na mastné vlasy. Zdroj: Shutterstock.com

Začátek samozřejmě není snadný, vlasy jsou na šampóny, kondicionéry a balzámy zvyklé, proto je ze začátku budou vyžadovat. Budou se tedy po jedlé sodě rychleji mastit, ale nebojte se, jen do doby, než si vaše pokožka zvykne na změnu. Pak začne produkovat mnohem méně mazu. Tato fáze trvá přibližně měsíc.

Jedna lžíce sody na čtvrt litru vody

Někdo si dokonce myje vlasy pouze vlažnou vodou, ale ne každý má zrovna na tohle žaludek. Ideální je tedy používat přírodní přípravky, jako je jedlá soda nebo jablečný ocet, který je možné využít místo kondicionéru.

Jedlá soda pohlcuje zápachy Jedlá soda pohlcuje zápachy Zdroj: Alexander Ruiz Acevedo / Shutterstock.com

Jedlou sodu používejte jednou měsíčně v poměru jedna lžíce na čtvrt litru vody. Pokud máte vlasy mastné, jedlé sody použijte víc. Buď ji roztírejte na vlasy rukama nebo použijte rozprašovač, záleží jen na vás, co vám bude vyhovovat lépe. Pamatujte na to, že soda v kombinaci s vodou příliš nepění a je tedy nutné ji nanést opravdu všude. Pak nechte pár minut působit a následně opravdu důkladně opláchněte vlažnou vodou.

Uvidíte, že po pár použitích se viditelně zlepší kvalita vašich vlasů a navíc budou chráněny před nepříznivými vlivy okolí. 

Zdroj: www.prostreno.cz, www.bylinkuj.cz, www.idnes.cz

Akční letáky