Kupujete si ovesné vločky? Pokud ne, tak s tím určitě začněte. Tahle obilnina stojí pár korun a v hubnoucím procesu hraje docela zásadní roli. Oves totiž obsahuje hodně vlákniny, která vás zasytí natolik, že se nebudete zbytečně dojídat. Zároveň podpoří i trávení, takže vaše tělo se bude čistit a „spalovat“ přebytečnou energii. Pokud svůj dietní režim proložíte cvičením, získáte bonus navíc. Ovesné vločky jsou totiž bohaté na bílkoviny, které napomáhají tělu odbourávat přebytečný tuk a posilují růst svalové hmoty. No, není to zázrak?

Proč se vám nedaří zhubnout? Možná se nedokážete vymanit z některých zlozvyků. Které to jsou? Podívejte se ve videu:

Zdroj: Youtube

Ovesné vločky skvěle tlumí hlad

Aby bylo jasné, ovesné vločky nejsou výdobytek zdravé výživy, ale byly tu odjakživa. Naši předkové z nich dělali slané a sladké kaše. Vám ale bude stačit miska s 200 g vloček. Zpracování je jednoduché – buďto obilninu zalijete trochou vody, přisypete skořici (nebo přidáte kokosový olej), jakmile hmota nabobtná, můžete přidat i sušené ovoce, semínka či oříšky.

Nebo kapánek jednodušší je prostě přelít vločky mlékem a přidat do nich cokoliv, co máte rádi. Od čerstvých či sušených plodů až po oblíbená semínka. Taková miska „křupavého potěšení“ vám zaženete hlad na dobu 1,5 hodiny!

Nápoj z ovesných vloček a kurkumy

Vločky samozřejmě nemusíte chroupat jen ve formě müsli. Populární jsou i její nápojové verze. Například ve formě rostlinných mlék. To ovesné si vyrobíte snadno a když do něj přimícháte ještě trochu mleté kurkumy, získáte skvělého spojence na hubnutí. Kurkuma je totiž známá jako přírodní „požírač tuků“. Tak toho využijte! Jak na to: V mixéru rozmixujte 1 sklenici vloček a 2 sklenice vody. Výslednou směs sceďte a smíchejte se lžičkou mleté kurkumy, která propůjčí drinku jemně žlutou barvu. Směs znovu rozmixujte a můžete konzumovat! S tímhle pomocníkem se vám bude hubnout lépe!

Mimochodem, víte, proč byste měli ovesné vločky jíst každý den?

  • Zlepšují kvalitu spánku.
  • Potlačují infekci v těle.
  • Dodávají pleti jemnost a vláhu.
  • Posilují kosti.
  • Dají vám velké množství živin, které tělo potřebuje.

Související články

Zdroje: www.expresdieta.cz, www.youtube.com