Dožili byste se rádi třeba 100 let? Dnes už to není zas tak výjimečná záležitost! Stačí žít zdravě a mít správné návyky. Vědci například doporučují pravidelnou konzumaci některých nápojů, které vám v tom budou dozajista nápomocné. O které se jedná konkrétně?

Chcete znát 4 nápoje, které denně pijí nejdéle žijící lidé na světě? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu Health Is Wealth:

Zdroj: Youtube

Očekávaná délka života

Tato data se odhadují dle průměrného věku v jistém období, kdy zemřou příslušníci určité skupiny obyvatel. Například, pokud má skupina lidí při narození očekávanou délku života 60 let, polovina skupiny zemřela před 70 lety a polovina přežila.

Současné údaje sdělují, že průměrná délka života se prodlužuje už o více než 6 let. Vše se však odvíjí o od konkrétní lidské rasy, další genetiky a samozřejmě i životního stylu. Které nápoje vám s pevným zdravím a dlouhověkostí pomohou?

Zelený čaj

Tento tradiční čínský a japonský nápoj je plný antioxidantů, které pomáhají chránit lidský organismus před chronickými chorobami jako je cukrovka, srdeční choroby, demence a Parkinsonova choroba. 

Vysoký obsah flavanolů v zeleném čaji snižuje hladinu špatného cholesterolu a podporuje tak zdraví celého kardiovaskulárního systému. Pravidelná konzumace zeleného čaje je spojována s delší délkou života v oblastech, jako je Okinawa v Japonsku.

Černý čaj

Podobně jako zelený čaj, i černý čaj obsahuje důležité antioxidanty a také kofein. Jeho pravidelná konzumace snižuje rizika cukrovky 2. typu, rakoviny, mrtvice a kardiovaskulárních onemocnění. Černý čaj také podporuje zdravé trávení a střevní mikroflóru.

Káva

Kofein obsažený v kávě celkově stimuluje celý organismus a podporuje jeho koncentraci. Káva je zároveň bohatá na vitamíny B, mangan, hořčík, draslík a niacin, které jsou nezbytné pro zdraví kostí, metabolismu, krevního tlaku a energetického metabolismu.

Vědci a jejich výzkumy stále dokazují, že konzumace kávy v přiměřeném množství snižuje riziko rakoviny, deprese, onemocnění jater, neurodegenerativních onemocnění a cukrovky.

Červené víno

Tento lahodný nápoj obsahuje antioxidanty a živiny, které snižují hladinu stresového hormonu kortizolu. Pravidelná konzumace červeného vína v malém množství chrání před kardiovaskulárními chorobami, cukrovkou 2. typu a některými druhy rakoviny. Resveratrol a flavonoidy v červeném víně zpomalují stárnutí a bojují proti volným radikálům, čímž chrání buňky před poškozením.

Brusinková šťáva

Velice chutná brusinková šťáva je bohatá na polyfenoly a antioxidanty, které snižují zánět a riziko srdečních onemocnění.  Obsahuje vitamín C, vitamín B6 a vitamín E, které podporují celkové zdraví. Pravidelné pití brusinkové šťávy, ale vždy bez cukru, přispívá nejen k pevnému zdraví, ale i delšímu životu.

Související články

Zdroje: www.longevity.technology, www.huffpost.com, www.scmp.com