Jak vznikají otoky nohou? Přílišným horkem je zatěžován váš žilní systém. Tím se zpomaluje průtok krve v dolních končetinách. Na vině není ale pouze horko. Otoky také mohou vzniknout kvůli nadváze, životu bez sportu, nebo pokud máte práci, ve které sedíte dlouho u počítače. Dále podpatky nebo těsné oblečení, obzvláště nepohodlné boty nebo příliš těsné ponožky.

Na signály nateklých nohou se můžete podívat v tomto Youtube videu z kanálu Ženy na síti:

Zdroj: Youtube

Hydratace je klíč

Pokud máte problém s otoky na nohou, klíčem je správná hydratace. Právě nadměrné zadržování vody v těle může být jedním z příznaků těžkých nateklých nohou. Pomoci vám může dodržování pitného režimu. Doporučují se až 3 litry denně.

Pohyb nohou

I když je to možná vašim nohám nepříjemné, měli byste je udržovat alespoň v nějakém časovém úseku v aktivním pohybu. Tím se vám prokrví a krevní žíly opět začnou konat svou práci. Svá chodidla průběžně protahujte a můžete si po procházce dopřát i masáž. Po náročném dni si vaše nohy zaslouží důkladnou péči a menší pauzu. Proto vám jemné masírování nohou a chodidel udělá dobře. I masáží se vám nohy prokrví a zmírní otoky.

Pravidelné cvičení

Jednou z hlavních příčin nateklých nohou je nadváha. Pravidelné cvičení vám pomůže. Pokud nevíte, jak začít, dávkujte si cvičení postupně, po menších dávkách. Jako základ je důležité, abyste se překonali a opravdu dodržovali pravidelnost. Můžete začít každý den rychlou desetiminutovkou a postupně přidávat více minut. A není vůbec nutné chodit do fitka, cvičit můžete v pohodlí vašeho domova. Na Youtube jsou kanály zaměřené na všechny cviky světa a můžete si vybrat, který vám vyhovuje nejvíce. A mějte na paměti, že i tancování se počítá jako cvičení.

Zbavte se těsného oblečení

Otoky nohou mohou být způsobeny také příliš těsným oblečením, které nemusí nechat proudit krev tak, jak má. Proto vybírejte takové kousky, které nejsou upnuté a dávají vašim nohám prostor bez jakéhokoliv škrcení. Skvělé jsou také kompresní punčochy, díky kterým vám nebude na nohy táhnout, a zároveň vaše žíly prokrví.

Související články

Zdroje: www.vitalia.cz, www.magistra.cz