Zdravý způsob života je stále populárnější a patří k němu samozřejmě i snížení konzumace alkoholu, pro někoho i naprostá abstinence. Pokud však patříte k milovníkům piva, máte řešení, protože na současném trhu si můžete pořídit nejeden druh tohoto nápoje i bez alkoholu. Otázkou ovšem zůstává, zda je zdravé si ho dopřávat denně.

Tipy na 4 nealkoholické letní drinky uvidíte na tomto videu:

Zdroj: Youtube

Pivo je zdravá vzpruha

Povětšinou se mnozí o nealkoholickém pivu domnívají, že je to jen méně nezdravá verze piva s alkoholem. Ovšem vědecký svět došel v posledních letech k mnoha zajímavým zjištěním, která tvrdí, že nealkoholické pivo může být naopak pro lidský organismus značně užitečné.

Jaké látky obsahuje

Nealko pivo je plné prospěšných látek, a proto nemusíte mít obavy si ho v malém množství každý den dopřávat. Početně jsou zastoupené především vitamíny skupiny B a hořčík. Z minerálů pak sodík a draslík, navíc v takřka ideálním poměru. Stejně tak je v nealko pivu cenný křemík, vápník a v nutričně nevýznamném množství ještě některé další minerální látky. Důležité jsou i polyfenoly s nezanedbatelnými antioxidační účinky.

Bonus nealkoholického piva

Pivo bez alkoholu má oproti běžnému pivu jednu zajímavou přednost. Má schopnost snižovat tvorbu takzvaného trombinu a chrání naše cévy před tvorbou nebezpečných krevních sraženin. Mohou být pro náš organismus velkým nebezpečím často i ohrožením života.

Alkoholické pivo bohužel funguje zcela opačně a ke vniku sraženin svým obsahem lihu jen přispívá. Chmelový nápoj bez alkoholu tak chrání lidské srdce a efektivně pomáhá předcházet řadě onemocněním oběhové soustavy. A jaké jsou další přednosti nealko piva?

Nízký obsah kalorií

Nealkoholické pivo oproti alkoholické verzi má podstatně nižší obsah kalorií, a tak je vhodné pro všechny, kteří jsou ve fázi hubnutí, anebo si udržují stálou váhu. Samozřejmě je to i o zkonzumovaném množství a dávce aktivního pohybu. Pokud je vše v rovnováze jedno malé či velké nealko pivo denně vám jen prospěje. Pozor však také na jeho poměrně vysoký glykemický index, proto jej nepijte nikdy pozdě večer.

Snižuje nebezpečí vzniku ledvinových kamenů

Pro svůj vysoký obsah vody nealko pivo náš organismus poměrně dobře hydratuje, což je nesmírně důležité pro zdravou funkci ledvin. Zároveň působí jako silnější diuretikum než pivo s alkoholem. Údajně obsažený chmel také nenechá usazovat v ledvinách vápník, což je s výskytem ledvinových kamenů často spojováno

Pevnější kosti

Vzhledem k tomu, že nealko pivo obsahuje vysoké množství křemíku, podílí se na správné tvorbě a výstavbě pojivové tkáně. Tento prvek má pozitivní vliv na mineralizaci a tvorbu nejen kostí, ale i chrupavek a zároveň značně posiluje imunitní systém.

Dobré trávení a správný cholesterol

Zlatavý mok bez alkoholu se také podílí na snižování hladinu cholesterolu. Zároveň se jedná o skvělý zdroj zdravé vlákniny, které pozitivně ovlivňuje trávení.

Související články

Zdroje: ncbi.nlm.nih.gov, www.novinky.cz, www.lowbeers.com, www.idnes.cz