Kalhoty, ať už jde o džíny nebo legíny, jsou nezbytnou součástí naší každodenní garderoby. Mohou být pohodlné a elegantní, ale také mohou způsobovat různé zdravotní problémy. Překvapivě, pokud bychom občas nechali kalhoty ve skříni a nosili sukně nebo volné oblečení, naše tělo by nám poděkovalo.

Na video od ONETV.cz o tom, jaké chyby dělají nejčastěji ženy při nošení legín, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Za zhoršení celulitidy můžou těsné kalhoty

Odborníci tvrdí, že těsné kalhoty, zejména úzké džíny, mohou zhoršovat celulitidu. Když nosíme těsné kalhoty, dochází k přerušení krevního oběhu, což brání kyslíku a živinám dostat se tam, kde jsou potřeba.

To vede k únavě pokožky a zhoršení jejího zdraví. Přestat nosit těsné kalhoty a vyhnout se častému překřižování nohou zlepší cirkulaci krve a předejdete vzniku celulitidy.

Nošení kalhot, zejména těch těsných, může vést k falešnému pocitu, že jsme štíhlejší, než skutečně jsme. Kalhoty zakrývají problematická místa na těle, což nás může ukolébat do pocitu, že cvičení není nutné.

Když přestaneme nosit kalhoty, můžeme si uvědomit, že některé části našeho těla potřebují více pozornosti a péče. To nás může motivovat k aktivnějšímu životnímu stylu, například běhání nebo cvičení v posilovně.

Tlak na vnitřní orgány není příjemný

Těsné oblečení, včetně džín a utažených pásků, může vytvářet tlak na žaludek a způsobovat problémy jako kyselý reflux. Podle specialisty na reflux Jamieho Koufmana může tlak způsobený těsným oblečením a pásky vést k návratu žaludeční šťávy do jícnu, což způsobuje pálení žáhy. Omezení nošení kalhot může snížit tlak na naše vnitřní orgány a předejít těmto nepříjemným pocitům.

Některé látky používané při výrobě kalhot mohou způsobovat alergické reakce a svědění. Těsný kontakt materiálu kalhot s kůží, zejména u skinny džín, může vést k nepříjemnému svědění. Dokonce i kovové knoflíky na džínách mohou vyvolat reakci, pokud jsme alergičtí na určité kovy. Nošením volnějšího oblečení můžeme těmto alergickým reakcím předejít.

Pupínky na nohou se mohou často objevovat

Nošení těsných kalhot, jako jsou například kalhoty na jógu, může způsobit folikulitidu. Tento stav se projevuje červenými, někdy bolestivými pupínky, které mohou být esteticky nepříjemné.

Folikulitida může být způsobena nedostatečnou hygienou, používáním nečistých holicích strojků nebo nošením těsného oblečení, které dráždí kůži a ztěžuje odpařování potu. Volné oblečení může tomuto problému předejít.

Kalhoty jsou neodmyslitelnou součástí naší módy, ale jejich časté nošení má negativní dopady na naše zdraví. Může zhoršovat celulitidu, vytvářet falešný pocit štíhlosti, vyvíjet tlak na vnitřní orgány, způsobovat alergické reakce a vyvolávat pupínky na nohou.

Občasná změna kalhot za sukně nebo volnější oblečení výrazně zlepší naše zdraví a pohodu. Zkuste tedy občas nechat kalhoty ve skříni a uvidíte, jak se vaše tělo bude cítit lépe.

Související články

Zdroj: www.youtube.com, www.zena-in.cz