Záleží vám nejen na zdraví vašich zubů, ale i na jejich vzhledu? Pokud je chcete mít stále v bílém odstínu, dávejte si pozor na vše, co jíte, ale i pijete. Rizikové jsou hlavně nápoje s barvivy nebo kyselinami. Bezkonkurenčně nejlepším nápojem pro zuby je čistá voda. Společně se slinami pomáhá chránit jejich sklovinu. Ale stejně tak můžete vsadit na čaj, který má pozitivní účinky nejen na zdraví ústní dutiny, ale i celého organismu.

Jak správně čistit zuby sonickým elektrickým kartáčkem? Podívejte se na toto YouTube video na kanále TrueLife:

Zdroj: Youtube

Na zuby jedině bílý čaj

Je známo, že pravidelné pití čajů má na stav zubů negativní vliv. Způsobuje postupné tmavnutí zubní skloviny, protože čaje obsahují barviva, která do ní pronikají a mění její původní odstín. Netýká se to však čaje bílého, který je pro zuby nejvhodnější, a navíc i užitečný. Bílý čaj je díky svému obsahu prospěšných látek skvělým nápojem, který pomáhá likvidovat bakterie způsobující kazy a snižuje zánět v dásních. Navíc je tento druh čaje i výborným přírodním zdrojem fluoridu, který posiluje zubní sklovinu. 

Slovo odborníka

„Bílý čaj můžete pít, aniž byste přišli o svůj bílý úsměv, protože nemá prakticky žádné barvící pigmenty,“ říká ruská ortodontistka doktorka Olga Lebedeva. „Zároveň obsahuje méně kofeinu než zelený nebo černý čaj, díky čemuž je jemnější a méně povzbuzující,“ dodává specialistka.

Čaj plný zdraví

Bílý čaj je bavíc plný užitečných antioxidantů, vitamínů A, B, C, E a P, aminokyselin, posiluje celý imunitní systém a má pozitivní vliv na zdravou pokožku. Bílý čaj má silné antibakteriální účinky.

Prevence vážných chorob

Jedná se také o výborný preventivní prostředek před vážnými chorobami jako je například cukrovka, kdy normalizuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Tento druh čaje také velkým pomocníkem před riziky kardiovaskulárních nemocí a některých druhů rakoviny.

Lepší trávení i hubnutí

Bílý čaj vám zlepší i celkové trávení organismu. A pokud chcete snadněji zhubnout, pijte tento čaj také pravidelně, urychluje totiž metabolismus.

Ochrana před nachlazením

Bílý čaj je také účinnou prevencí před nepříjemným nachlazením, které často provází rýma a kašel. Ochrání vás před nežádoucími viry, nebo napomůže rychlejší léčbě při akutních respiračních infekcích.

Související články

Zdroje: www.actualno.com, www.idnes.cz