Mnoho běžných potravin a surovin, které se vyskytují téměř v každé domácnosti, mají neuvěřitelné účinky na naše zdraví. Jednou z nich jsou i obyčejné cibulové slupky, které zpravidla běžně končí v odpadkovém koši, anebo v lepším případě v kompostu. Přitom jsou doslova nabité léčivými látkami a mají silné zdravotní účinky. Sílu cibule si uvědomovali už naši předkové.

Více se dozvíte na následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Proč slupky nevyhazovat?

Cibulové slupky mají opravdu silný potenciál, kterého by bylo škoda nevyužít. Jsou bohaté na antioxidanty, které pomáhají chránit tělo před poškozením volnými radikály. Mimořádně léčivá je hlavně obsažená látka quercetin, která má nejen silné antioxidační účinky, ale i protizánětlivé. Významně jsou zastoupené i prospěšné látky jako fruktany, flavonoidy a fytoncidy, což jsou přírodní antibiotika a probiotika.

Proč koupel nohou z cibulových slupek?

Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak můžete využít cibulové slupky, je jejich použití pro koupel nohou. Léčebná metoda, která má hluboké kořeny v tradičním léčitelství. Odvar vám může pomoci s mnoha potížemi na nohou, a to nejen s otlaky a možnými plísněmi. Jedná se i o výborný podpůrný prostředek na dobrou imunitu.

Jak si odvar připravit

Pokud si chcete udělat léčebnou lázeň, budete potřebovat 1 hrst cibulových slupek, které zalijete v hrnci 2 l vody a přivedete k varu. Následně nechte odvar odstát zhruba 20 minut, pak sceďte a vlijte do lavoru. Následně si dopřejte alespoň 20 minutovou relaxaci, a to 2 až 3 krát týdně. Jaké výsledky můžete očekávat a s čím vám cibulový odvar pomůže?

Detox a úleva

Teplý odvar z cibulových slupek má na nohy silný relaxační účinek. Kombinace tepla a účinných složek z cibulových slupek pomáhá uvolnit napětí a stres, který se v našem organismu často hromadí během celého dne. Užitečné látky z odvaru také pozitivně podporují odstranění toxinů a odpadních látek z těla.

Už žádné křeče a oteklé končetiny

Pokud patříte mezi jedince, které často trápí oteklé nohy či nepříjemné lýtkové křeče, bude pro vás tento odvar ideálním řešením. Pokud si lázeň budete dopřávat pravidelně, jistě brzy od těchto nepříjemných stavů pocítíte značnou úlevu.

Péče o pokožku a nehty

Odvar z cibulových slupek je perfektní i v péči o pokožku a nehty. Obsažené vitamíny a minerály je posílí a zlepšit jejich kvalitu. Pravidelné koupele v cibulovém odvaru vám dozajista přispějí k lepší hydrataci pokožky a nebude vás sužovat suchá a nepříjemně ztvrdlá kůže. Stejně tak vám pomůže s léčbou kuřího oka, nepříjemných otlaků a mykóz.

Související články

Zdroje: www.prozeny.cz, www.pardubice.rozhlas.cz, www.living.iprima.cz