Jablečný ocet je rozhodně tekutina, kterou byste měli mít doma vždy po ruce. Je to skoro zázračný pomocník a kromě perfektního dochucení jídla jej využijete k čištění, ale i k vylepšení svého zdraví. Zároveň je ale vhodné se držet s octem v určitých mezích. U octa platí, že méně, je více. Hovoříme totiž o kyselině, která má jistou sílu a je třeba ji dávkovat s respektem.

Doma je to hračka

Pokud máte zásobu jablek a nevíte, co s nimi, můžete si vyrobit svůj vlastní jablečný ocet. Postup není složitý. Vyžaduje jen trochu času a trpělivosti.

Jak na domácí jablečný ocet, se podívejte na videu:

Zdroj: Youtube

Ocet z jablek je takový malý grál zdraví ve sklenici. Obsahuje spoustu vitaminu C a také minerálních látek. Zároveň je plný kyseliny pantotenové a biotinu, které mají velký vliv na kvalitu vlasů, nehtů a pokožky.

Dopřejte si koupel nohou

Pěstící a dezinfekční účinky jablečného octa jsou důvodem, proč byste si jej měli přidávat do koupele. Vaše pokožka vám poděkuje. Zároveň toho umí ještě víc, než jen vyhladit pokožku a vylepšit kvalitu vlasů. Jak už jsme zmínili, jablečný ocet je kyselina. Umí velmi dobře tlumit a odstraňovat plísňová onemocnění, ale i jiné infekce pokožky.

Pokud vás tedy trápí mykóza na chodidlech a nehtech, dopřejte svým nohám každodenní ozdravnou lázeň. Ocet navíc tlumí i nepříjemný odér nohou, který dokáže potrápit zejména v létě při volbě nevhodné obuvi. Abyste měli krásné nožky jako Popelka, každý den si napusťte do lavoru příjemně teplou, ne horkou, vodu a přilijte panáka octa. Nožky koupejte aspoň 15 minut.

Jednou za čas z gruntu

Antibakteriální, antivirotické a antimykotické účinky octa využijete ale na celé tělo. Octová koupel, opravdu stačí velmi malé množství, aby nedošlo k popálení pokožky, vás může zbavit nepříjemného akné na obličeji, zádech a jinde na těle. Zároveň odstraňuje zápach. Výrazně zlepšuje kvalitu vlasů i nehtů a asi budete překvapeni, ale umí zamezit i projevům stárnutí, tedy tvorbě vrásek.

Octová lázeň pro celé tělo

A jak tedy octovou koupel připravit? Na vanu volte maximální množství dvou malých šálků octa, ale klidně méně. Doplnit jej můžete několika kapkami oblíbeného esenciálního oleje. Lehněte si do takto připravené lázně, odpočívejte a nechejte jablečný zázrak odvést svou práci.

Nejnovější epizodu podcastu iReceptář do ucha si poslechněte přímo ZDE:

Související články

Zdroje: www.youtube.com, www.fitsrozumem.cz, superkvasaci.cz