Obyčejný alobal dokáže opravdu zázraky, co se týká našeho zdraví. Možná jste doposud tento materiál využívali pouze v kuchyni, ale tradiční léčitelé v Číně jej používají běžně pro jeho schopnost vyvolat v našem organismu léčivé procesy. Co všechno takový alobal dokáže?

Na 10 triků s alobalem se podívejte v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Jak alobal funguje

Ošetření hliníkovou fólií se praktikovalo už ve starověké Číně. Jedná se o využití biologicky aktivních bodů na chodidlech, které jsou propojeny s orgány a jejich správnou funkcí, a to i těch postižených chorobou. Svým účinkem alobal ve výsledku poskytuje úlevu od bolestí. Jakmile tento materiál přiložíte na bolestivé místo, dojde k aktivaci meridiánu, a tedy zmírnění bolestivých stavů.

Týdenní intenzivní kúra s alobalem

Udělejte si týdenní očistu s alobalem, půjde o skvělou prevenci a zbavíte se nepříjemných bolestí, které vás možná trápí. Každý den si dejte na nohy 5 až 7 vrstev hliníkové fólie a mezi jednotlivé vrstvy vložte vždy kus papírové utěrky. Obklad nechte na noze působit alespoň 1 hodinu a pak si udělejte na dvě hodiny pauzu. Pak kúru zopakujte a po dvou hodinách udělejte proceduru potřetí. Dodržte týdenní cyklus.

Stop nachlazení

Pravidelné alobalové zábaly nohou jsou i výbornou prevencí před nachlazením. Navíc pomáhají také při léčbě už rozjeté chřipky. Jakmile se u vás objeví první příznaky, neváhejte a udělejte si alespoň na hodinu výše zmíněný zábal. Pokud budete po určitých intervalech kúru opakovat, zvýšíte její účinek.

Bolavé klouby

Tuto metodu můžete velice dobře využít na bolavé klouby. Jednoduše přiložte kousek alobalu na inkriminované místo, obvažte ji pěvně obinadlem, aby dobře na těle držel a nechte každý den působit alespoň jednu hodinu.

Proces opakujte zhruba 10 až 12 dní, pak si dejte týdenní pauzu. Alobal vám pomůže ke zmírnění bolestí šíje, bodavé bolesti v zádech, ramenou a ostatních kloubech. Značně uleví i od ischiasu, artritidy, při léčbě pooperačních jizev nebo dny.

Alobal zklidňuje i popáleniny

V případě, že potřebujete rychle ošetřit mírnou popáleninu, můžete také využít alobal jako první pomoc. Nejdříve spálené místo vložte pod tekoucí studenou vodu, a to alespoň na 10 minut. Následně osušte sterilní gázou, naneste mastičku na popáleniny a přiložte alobal. Nechte účinkovat tak dlouho, dokud nepocítíte úlevu.

Zbavte se díky alobalu únavy

V případě, že jste prožili těžký den a jste unavení, anebo snad řešíte potíže se spánkem, připravte si alobal k uklidňujícímu obkladu. Nastříhejte ho na proužky a uložte je do mrazáku. Jakmile bude potřeba, vezměte si pruh chladného alobalu a položte si jej v leže na čelo, případně i tváře a oční víčka. Během chvíle pocítíte značnou úlevu, příjemné osvěžení a celkové zklidnění.

Související články

Zdroje: www.irecept.cz, www.prozeny.cz, www.styl.instory.cz