Brambory jsou jednou z nejoblíbenějších potravin po celém světě. Jsou cenově dostupné, snadno k sehnání a mohou být připraveny mnoha různými způsoby. Ale ne každý si uvědomuje, že brambory mají také mnoho zdravotních přínosů a mohou být využity k léčení různých potíží. Jednou z nejstarších a nejúčinnějších forem léčby jsou bramborové obklady.

Na video od Healthline o tom, zda jsou nebo nejsou brambory zdravé, se podívejte na YouTube:

Zdroj: Youtube

Léčba zánětů a zmírnění bolesti svalů i šlach

Bramborové obklady jsou účinným způsobem, jak zmírnit zánět v těle. Teplo z horkých brambor pomáhá otevírat póry a zlepšuje krevní oběh, což může pomoci snížit otoky a bolest spojenou se zánětem. Důkladně uvařené brambory se používají jako základ pro vytvoření obkladu. Po uvaření se brambory umístí do látky a aplikují na postiženou oblast, kde působí až do ochlazení.

Pro osoby trpící bolestí svalů mohou být horké bramborové obklady účinným domácím prostředkem ke zmírnění bolesti. Teplé brambory uvolňují napětí a křeče ve svalech, což může vést ke zmírnění bolesti a zlepšení pohyblivosti. Bramborové obklady se aplikují na postiženou oblast a ponechají se působit po dobu 15-20 minut, dokud nevychladnou.

Namožené šlachy jsou velmi bolestivé a omezující. Bramborové obklady zmírňují otoky a bolest spojené s namoženými šlachami tím, že poskytují teplé a uklidňující prostředí, které podporuje rychlejší hojení.

Podpora hojení ran a snížení napětí

Díky svým protizánětlivým vlastnostem mohou horké bramborové obklady také podporovat hojení ran a odřenin. Teplo z brambor pomáhá zvýšit průtok krve do postižené oblasti a stimuluje regeneraci buněk. Pro dosažení nejlepších výsledků se obklady používají pravidelně až do úplného zahojení rány.

Pro mnoho lidí jsou horké bramborové obklady relaxačním zážitkem. Teplo a aroma brambor pomáhá uvolnit napětí a snižuje stres, což vede k celkovému pocitu pohody a uvolnění. Při použití bramborových obkladů na snížení stresu je důležité si vytvořit klidné a relaxační prostředí.

Brambory mají mnoho zdravotních přínosů a mohou být využity k léčení různých potíží. Tak proč nevyužít léčivé vlastnosti brambor a nezahrnout je do svého domácího léčebného arzenálu?

Související články

Zdroj: www. youtube.com, www.ceskatelevize.cz