Na bradavice použijte banánovou slupku!

Bradavice a různé kožní výrůstky nejsou jen doménou čarodějnic. Nevyhýbají se ani obyčejným smrtelníkům a jelikož jsou způsobeny papilomavirem HPV, mohou se po těle i z člověka na člověka úspěšně šířit. Co tomu zabrání? Mezi domácími prostředky, které vás pomohou zbavit se bradavic, jsou například i banánové slupky. Víte, jak je použít?

Banánové slupky si vzal na paškál také autor tohoto videopříspěvku z YouTube kanálu TOP Zaujímavosti. Banánové slupky lze využít mnoha způsoby. Přínosná je nejen při kožních problémech.

Zdroj: Youtube

Pomůže banánová slupka, česnek nebo aspirin

Bradavičky sice nejsou nijak nebezpečné, na druhou stranu nejsou ani žádoucí. Lékaři rozhodně doporučují zbavit se jich odborně a do hrbolku na kůži nezasahovat, ale je jisté, že mnozí takových rad nedbají a zkoušejí různé staré osvědčené metody. Pokud se tak rozhodnete i vy, dodržujte zásady hygieny a bradavice mechanicky nerozrušujte.

Likvidace by měla být možná pomocí banánové slupky, na kterou mnozí pějí ódy. Doporučuje se i použití česneku nebo aloe, ale i dalších běžných domácích přípravků a surovin. Používá se jablečný ocet, rozdrcený aspirin, pomerančová kůra, ale také různé esenciální oleje, které jsou velmi koncentrované. Jak to funguje?

Ve všech případech je nutné aplikovat zvolený prostředek přímo na bradavici a ideálně jen na ni. Nutné je obklady každý den opakovat a dodržovat tento postup několik dnů až týdnů.

Likvidace bradavic: Metoda dvojí náplasti

Ošetření jen malé části kůže, respektive přímo bradavice, je velice důležité především při použití koncentrovaného Tea tree olejíčku či dalších esenciálních olejů nebo česneku. Jsou totiž velmi silné a při každodenním používání může olejíček i čerstvý česnek iritovat pokožku natolik, že se na kůži objeví puchýřky.

Abyste takovému podráždění zabránili, vždy přikládejte jen maličký kousek banánové slupky, kapku olejíčku či velmi malý kousek česneku nebo použijte metodu dvojí náplasti.

Do první náplasti udělejte dírku o velikosti bradavice a přilepte ji na místo tak, aby bylo možné ošetřit bradavici, ale blízké okolí bylo chráněné. Na bradavici aplikujte zvolený prostředek a přelepte druhou náplastí do kříže. Druhý den stačí sejmout horní náplast, vyměnit banánovou slupku nebo plátek česneku za čerstvý kousek a opět přelepit.

Související články

Zdroje: prozeny.cz, healthline.com