Odvar z oddenku pýru, léčivého plevele, pročistí celé tělo
27. 5. 2017

Odvar z oddenku pýru, léčivého plevele, pročistí celé tělo

Pýr je znám jako běžný a úporný plevel. Méně známé, přesto generacemi využívané, jsou účinky jeho oddenku na zdraví. Regeneruje játra i trávení, pomáhá při alergii i revmatismu.

Pýru plazivého, plevele, který se rozšiřuje pomocí oddenků, je poměrně těžké se zbavit. Stačí kousek, který v půdě záhonu zůstane, a pýr roste nanovo. Než se však na rostlinu začnete zlobit, vězte, že právě její oddenky jsou vskutku zajímavým rostlinným léčivem. (Ostatně, všechny plevele, pionýrské rostliny, pouze osidlují a chrání obnaženou půdu, jak jim příroda určila, a zlobit se na ně proto je zbytečné)

Oddenky pýru jsou velmi dlouhé a raší z nich další nové rostliny

Očistná kůra z pýru

Oddenky pýru jsou výtečným a generacemi ověřeným přírodním lékem na regeneraci jater, pročišťují a posilují organismus, prospívají trávení, snižují hladinu cholesterolu v krvi, mohou ulevit při revmatismu i alergii. Očistnou kůru si můžete připravit z právě vypletých oddenků – odvar, připravený z nasekaných oddenků na šálek vody a povařených 5 minut, užívejte třikrát denně po dobu dvou až tří týdnů.

Sušený oddenek pýru plazivého

Nasušte si oddenek do zásoby

Oddenek si můžete také nasušit do zásoby – nevadí mu ani sušení na slunci, musí však být důkladné. Skladujte ho na velmi suchém místě, nebo v dokonale těsnící nádobě, aby nenasál vlhkost a neplesnivěl.

Autor Jana Bucharová.

Vložte nový komentář jako nepřihlášený uživatel nebo se přihlaste.
Povinné položky jsou označeny *

Napište číslicí výsledek příkladu: šestmínusčtyři = 

Pokud jste již registrováni na iReceptáři, přihlaste se svým uživatelským jménem a heslem.
Povinné položky jsou označeny *

Diskuse

vložit dotaz »

Co najdete ve zpravodaji?
Podívejte se na ukázku...

PředchozíDalší
Portál provozuje Tarsago | © 2018 VIZUS & Tarsago | kontakt | Používáme redakční systém Vizus CMS