Mnoho krémů se pyšní obsahem rostlinného oleje, třeba mandlového nebo slunečnicového, který jim propůjčuje skvělé vlastnosti. Proč tedy nevyzkoušet oleje samotné? Za studena lisované, kvalitní oleje pokožka dobře přijímá a vstřebává. Zvláště, pokud je před aplikací mírně navlhčená.

Oleje pro zdravou kůži

Rostlinné oleje jsou levnou, a přitom účinnou kosmetiku, která je prostá jakýchkoli příměsí a proto snášená jakkoli citlivou či alergickou kůží.

Je dokázáno, že například pupalkový olej znatelně pomáhá při atopickém ekzému a snižuje spotřebu kortikoidů. Ale i řada dalších olejů dovede kůži vyživovat a chránit nejen při vnitřním užívání, ale i zvenku.

V přírodní kosmetice je nezbytný olej mandlový, sezamový, ale i slunečnicový, olivový, a řada dalších. Olejem z kuchyně si můžeme promasírovat namáhanou pokožku rukou, obličeje i celého těla po koupeli.

Přírodní oleje jsou vhodné i pro děti včetně těch nejmenších. Mnohé zdravotní sestřičky maminkám radí, že místo honosné dětské kosmetiky jejich maličkým mnohem více prospěje čistý sezamový či mandlový olej, které mohou koupit v lékárně, v prodejnách s přírodní kosmetikou i v potravinách. Ostatně všechny jsou jedlé, a když je zvědavé děti ochutnají, nic se jim nestane.

Oleje můžete střídat podle chuti a potřeby. Prospěšné jsou všechny, ovšem liší se složením a tím i účinky. Také jejich přirozená vůně je rozmanitá, i podle čichových preferencí lze vybírat.