Kvalitní oleje pokožka dobře vstřebává.
Zdroj: Monika Wisniewska / Shutterstock.com

Místo drahých pleťových krémů používejte rostlinný olej. S pletí dokáže více

Rostlinné oleje jsou vhodné nejen při přípravě pokrmů, ale představují i skvělý prostředek při péči o pleť. Zvlášť dobře se k tomuto účelu hodí olej olivový, slunečnicový či ricinový.

Mnoho krémů se pyšní obsahem rostlinného oleje, třeba mandlového nebo slunečnicového, který jim propůjčuje skvělé vlastnosti. Proč tedy nevyzkoušet oleje samotné? Za studena lisované, kvalitní oleje pokožka dobře přijímá a vstřebává. Zvláště, pokud je před aplikací mírně navlhčená.

Oleje pro zdravou kůži

Rostlinné oleje jsou levnou, a přitom účinnou kosmetiku, která je prostá jakýchkoli příměsí a proto snášená jakkoli citlivou či alergickou kůží.

Je dokázáno, že například pupalkový olej znatelně pomáhá při atopickém ekzému a snižuje spotřebu kortikoidů. Ale i řada dalších olejů dovede kůži vyživovat a chránit nejen při vnitřním užívání, ale i zvenku.

V přírodní kosmetice je nezbytný olej mandlový, sezamový, ale i slunečnicový, olivový, a řada dalších. Olejem z kuchyně si můžeme promasírovat namáhanou pokožku rukou, obličeje i celého těla po koupeli.

Olejová lázeň prospívá nehtům Olejová lázeň prospívá nehtům Zdroj: niderlander / Shutterstock.com

Přírodní oleje jsou vhodné i pro děti včetně těch nejmenších. Mnohé zdravotní sestřičky maminkám radí, že místo honosné dětské kosmetiky jejich maličkým mnohem více prospěje čistý sezamový či mandlový olej, které mohou koupit v lékárně, v prodejnách s přírodní kosmetikou i v potravinách. Ostatně všechny jsou jedlé, a když je zvědavé děti ochutnají, nic se jim nestane.

Oleje můžete střídat podle chuti a potřeby. Prospěšné jsou všechny, ovšem liší se složením a tím i účinky. Také jejich přirozená vůně je rozmanitá, i podle čichových preferencí lze vybírat.

Akční letáky