Kokosový olej je takový malý zázrak, který když budete pravidelně převalovat v ústech, uděláte pro své tělo mnoho prospěšného. Umí na sebe totiž vázat bakterie, hnis, plísně, toxiny i hleny, prostě vše, co ničí vaši ústní dutinu.

Převalování oleje na jazyku je starodávná procedura, která má svůj základ v ajurvédské medicíně. Slouží především k detoxikaci organismu. Tento olej vyvolává hojení a uzdravování. Díky povalování v ústech můžete vyléčit tkáně, buňky, lymfatické uzliny, ale i samostatné orgány. Tělo se zbavuje škodlivin, aniž byste si narušili mikroflóru. Dokonce se říká, že kdybyste tento nebo olivový olej brali pravidelně, klidně byste se mohli dožít až 140 let.

Kokosový olej zatočí s artritidou i zkaženými zuby

Tato terapie umí podle ajurvédských lékařů uzdravit i nemocné zuby, ekzémy, artritidu, záněty či onemocnění srdce. Poradí si i s trombózou, meningitidou, cukrovkou a hormonálními poruchami. Pomáhá předcházet problémům s trávením a podporuje regeneraci organismu při leukémii, rakovině, AIDS a chronických infekcích.

Jde o přírodní produkt, tudíž se není čeho bát. O oblíbenosti této metody svědčí milióny spokojených obyvatel po celém světě, kteří pravidelně provozovali oil pulling a zaznamenávali své výsledky.

Stejně funguje i olivový, slunečnicový či sezamový olej

Okamžitě byla jejich snaha vidět na zubech. Ty byly po několika terapiích bělejší, sklovina pevnější, dásně zdravější a zbavili se nepříjemného zápachu z úst.

Pokud nejste fanoušky kokosového oleje, můžete vyzkoušet i jiný. Prokazatelné účinky jsou uváděny i u slunečnicového, olivového, sezamového nebo dýňového oleje.

Na video, jak oil pulling správně praktikovat, se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Zdroj: researchgate.net, www.rehabilitace.info.cz, www.vegmania.cz