Že je olivový olej zdravý a stejně tak citrony, je všeobecně známé. Ovšem, když tyto dvě ingredience spojíte, jejich sílu a účinky značně znásobíte. A nejlepší je dát si z nich zdravotního panáčka hned po ránu. Jak si ho připravit a jaké má účinky?

Více o účincích olivového oleje na lidské zdraví se dozvíte v tomto videu:

Zdroj: Youtube

Citron či limetka s olivovým olejem

Možná, že si po ránu dáváte vodu s citronovou šťávou, ale můžete to zkusit i jinak a tento zdravý zvyk občas obměnit za něco ještě zdravějšího. Máme pro vás recept, který máte hotový rychlostí blesku.

Vymačkejte si každé ráno šťávu z půlky citronu nebo limetky a smíchejte ji se dvěma polévkovými lžícemi kvalitního panenského olivového oleje. Pak už jen nezbývá než tento lektvar vypít, a to nejlépe nalačno. Před spolknutím jej můžete poválet na chvíli v ústech.

Ozdravná kúra

S tímto zdravotním zázrakem si můžete dopřát očisťující kúru organismu vždy na jaře a na podzim, nejlépe po dobu 2 měsíců. Ale vůbec nic nepokazíte, když si citron s olejem budete dopřávat po celý rok.

Olivový olej

Kvalitní olivový olej po ránu vašemu tělu dodá poměrně vysoké množství cenných látek a s oblibou se využíval už od nepaměti. Píše se o něm v Bibli a využíval se již ve 4. tisíciletí př. n. l. Extra panenský olivový olej vzniká šetrnou technologií zpracování oliv a výsledný produkt je opravdu prvotřídní.

Je výborným zdrojem tolik užitečných nenasycených mastných kyselin, především kyseliny olejové a kyseliny linoleové. Bohatě jsou zastoupeny i vitamíny A, E a K a mnohé antioxidanty. Bohatě jsou zastoupeny i železo, zinek, selen a měď.

Citrusová šťáva

Stejně tak je velice prospěšná pro náš organismus i šťáva z citronů a limetek. Obsahuje vysoké množství vitamínu C a jedná se o silný antioxidant. Zastoupený je i vitamín B9, tedy kyselina listová, která je nepostradatelná pro stavbu svalů, napomáhá předcházet srdečním onemocněním a rakovině. Citrusy dokonale posilují imunitu a urychlují detoxikaci. Velice známé jsou i jejich protizánětlivé a antibakteriální účinky a napomáhají lepšímu zažívání.

Co vás čeká za zdravotní benefity?

Díky pravidelnému užívání tohoto elixíru získáte mnohem více energie a lehkosti, protože se vám bude mnohem lépe trávit. Stejně tak se vám upraví stálá hmotnost, pokud však dodržujete základy zdravé životosprávy. Velice brzy jistě pocítíte příjemné změny. A navíc? Dokonale vás zbaví nepříjemně zahleněného organismu a budete předcházet takovým nemocem jako jsou například Alzheimerova či Parkinsonova choroba.

Související články

Zdroje: www.zdravestravovani.eu, www.primanapady.cz, www.patentnimedicina.cz