K ozdravnému rannímu rituálu vám postačí čajová lžička panenského olivového oleje zakápnutá několika kapkami citronové šťávy. Spolkněte ji hned po probuzení na lačný žaludek. Za půl hodiny pak můžete snídat.

Olivový olej je známou superpotravinou, která tělu dodává prospěšné mastné kyseliny, významné antioxidanty a vitamíny E a K. Citronová šťáva nám zase poskytuje vitamín C a podporuje jaterní enzymy, které se snaží z těla odbourávat toxické látky. Pokud játra nestíhají a toxiny se v těle hromadí, tělo je náchylnější k rozvoji zánětlivých onemocnění, člověk se cítí neustále unaven a mohou jej trápit nevolnosti i zápach z úst.

Kombinace olivového oleje s citronovou šťávou konzumovaná na lačno pročistí trávicí ústrojí, zabrání zácpě a aktivuje funkci jater i žlučníku. Je zřejmé, že lepších účinků dosáhneme, pokud citronu přidáme více než zmíněné tři čtyři kapky, směs pak ale bude příliš kyselá a může podráždit žaludek. Americká specialistka na celostní medicínu Brenda Walding proto radí, abychom obě ingredience rozmíchali ve sklenici vody; podíl citrónové šťávy tak můžeme bez obav navýšit a játra potěšíme mnohem více.

(Zdroj: https://www.livestrong.com/)

Na téma olivového oleje bylo vypracováno mnoho vědeckých studií, které se shodují především v závěrech, že jeho konzumací si chráníme srdce a cévy. Kromě toho se také hovoří o roli olivového oleje v prevenci proti rakovině tlustého střeva a v boji s obezitou. Jeho přísun byste měli zvýšit i v případě, že vás trápí bolesti kloubů.

Antioxidanty obsažené v olivovém oleji a citronu navíc zlepší stav pleti, nehtů a vlasů. Jde o nejlepší kosmetický přípravek, který můžete užívat i vnitřně. A pokud vám nechutná jen tak samotný, připravte si dvakrát týdně k večeři rybu na olivovém oleji, pokapanou čerstvě vymačkanou šťávou z citronu. Nesolte, jen opepřete a dochuťte bylinkami. Ozdravnou a zároveň omlazující kúru si tak naservírujete přímo na talíř.

(Zdroj: https://food.ndtv.com/food-drinks/)