O olivovém oleji se po staletí traduje, že je to osvědčený elixír mládí. Obsahuje spoustu vitaminů, minerálů a antioxidantů. V oblastech kolem Středozemního moře se po generace používal jako osvědčený lék proti při osteoporóze (řídkých kostech), kloubních nemocech, revmatu nebo zácpě. Díky vysokému podílu vitaminu E byl (a stále je) vyhledávaný jako medicína proti obezitě, cukrovce 2. typu a předčasnému stárnutí. Také vás překvapuje, co všechno se ve zlatavém oleji skrývá?

Ve videu autora Smart Info najdete informace, proč je olivový olej vhodný na hubnutí. Více na kanále YouTube.

Zdroj: Youtube

Kvalitní olivový olej

Podíl výživných látek v oleji samozřejmě závisí na kvalitě zpracování. Odborníci doporučují kupovat extra panenský nebo jen panenský olej, který je lisovaný za studena. Pokud si ho koupíte, tak mějte na paměti, že olivový olej je velice citlivý na světlo. Proto dávejte přednost balení v plechovkách nebo v tmavém sklu. Láhev uchovávejte na suchém a tmavém místě. Po otevření byste ho měli spotřebovat do 3 měsíců.

Lžička před spaním

Italky mají ve své domácnosti tento životabudič a nedají na něj dopustit. Používají ho na vaření, ale i jako elixír mládí. Moc dobře vědí, že zdravé tuky vyživují buňky, dodávají tělu energii a zároveň chrání životně důležité orgány. Tuky jsou také důležité pro produkci hormonů a prodlužují ženám mládí. Italky využívají výhod olivového oleje, který mixují s citronovou šťávou. Každý večer před spaním si dají 1 lžičku olivového oleje s několik kapkami citronu. Proč? Důvod je prostý…

Dvě výhody naráz

Kombinace olivového oleje a citronu totiž způsobuje, že tělo lépe tráví. Pro Italky je to dobrá zpráva, protože díky svému fíglu mohou v klidu hubnout i přes noc. A když jim tato „olivová vzpruha“ věnuje jako bonus ještě krásnou pleť, pak není co řešit.

Související články

Zdroje: theikos.cz, franzjosefkaiser.com