Virus zvaný Herpes simplex je zákeřný a pokud ho máte v těle, zpravidla čeká stále na svou příležitost. Většinou se objeví ve chvíli, kdy ho nejméně potřebujete a tělo je unavené či nějakým způsobem oslabené. Projevuje se formou bolavých a svědivých vodnatých puchýřů. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak opar rychle vyléčit.

Chcete vědět o oparech více? Podívejte se na toto YouTube video na kanálu American Academy of Dermatology:

Zdroj: Youtube

Opar neboli herpes

Drobné i větší puchýřky se nejčastěji objevují v okolí úst a na rtech, není však výjimkou, že se tvoří i na nose, na bradě a v očích. Jsou způsobeny virem zvaným herpes simplex, který se přenáší nejen dotykem, ale i kapénkami. Jakmile se v těle objeví, navždy v něm už přežívá a je uložený v nervových buňkách.

Aktivní je v případě oslabené imunity, nebo v extrémních podmínkách. Příkladem toho je například prudké slunce, nebo silný mráz. Infekce se nejprve projevuje svěděním a po zrudnutí pokožky se utvářejí drobné puchýřky. Jakmile opar vyschne, je pokryt strupem. Zpravidla jeho hojení trvá dle rozsahu týden, někdy i déle. Jak však léčbu můžete urychlit?

Na opary platí i česnek

Dalším ověřeným přírodním lékem na opar je česnek. Jedná se přírodní antibiotikum. Stroužek jemně nasekejte či nastrouhejte a pravidelně přikládejte na inkriminované místo s puchýřky. Nechte vždy česnek působit alespoň 10 minut, poté místo opláchněte vlažnou vodou. Přestože budete muset překonat trochu pálení, jistě se brzy dočkáte úlevy.

Zkuste i rozředěné droždí

K léčbě oparů je dokonalé i droždí, protože obsahuje vysoké množství vitaminu B. Právě ten podporuje rychlejší hojení a zasychání.

Obklady ze zeleného čaje

Úlevu vám při oparech přinese i sáček zeleného čaje. Použitý sáček nevyhazujte, raději jej vložte do mrazáku a pak jej přikládejte jako hojivý a uklidňující obklad, a to několikrát během dne.

Trik babiček s jedlou sodou

Oblíbený bílý prášek naše babičky nevyužívaly jen k pečení, znaly i jeho účinky při léčbě oparů. Jedlá soda je totiž silně antibakteriální i protizánětlivá a dokáže opar dříve vysušit a zahojit. Stačí si z jedlé sody a trochu vody vyrobit hustou pastu, kterou budete postižené místo pravidelně potírat, a to i na noc.

Související články

Zdroje: www.prostreno.cz, www.pleva.cz, www.bydlimekvalitne.cz