Chcete posílit své zdraví poměrně příjemnou formou? Vyrobte si domácí ořechové máslo. Je to jednoduché a budete mít doma chutný přírodní prostředek mimo jiné i proti zánětům v těle. Díky tomu, že si ho vyrobíte sami, budete vědět, že obsahuje jen ty nejlepší a nejzdravější ingredience.

Jak připravit máslo z pražených kešu ořechů? Podívejte se na toto video:

Zdroj: Youtube

Ořechové máslo a zdraví

Co všechno v sobě ukrývá ořechové máslo, že je tak zdravé? Je bohaté na minerály, vitamíny a zdravé tuky. Obzvlášť významné je zastoupení vitamínů E, B1, B6 a minerálů jako selen nebo hořčík. Díky těmto látkám se obrníte před aterosklerózou, zvýšeným cholesterolem, nebezpečím infarktu a záněty v těle. Stejně tak značně posílíte zdraví srdce, paměť a celkovou koncentraci.

A zajímavé info pro muže? Mandle, lískové oříšky a kešu ořechy jsou perfektním zdrojem aminokyseliny L-arginin, která zvyšuje tvorbu kyseliny dusičné. Díky ní dochází ke zvýšené produkci pohlavních hormonů a muži mají šanci na silnější erekci.

Ořechové máslo na míru

Při výrobě tohoto zdravotního zázraku můžete podlehnout síle svých chutí. Ořechové máslo je možné vyrobit nejenom z buráků, vlašských, kešu a lískových ořechů, ale i z mandlí či kokosu. Konkrétní surovinu si můžete zvolit dle své momentální potřeby. Denní doporučená dávka je však pouhých 30 gramů. Jsou to tak dvě lžičky do kaše či jogurtu, nejlépe po ránu, anebo si ořechové máslo můžete dopřát na celozrnný opečený toust.

Jak připravit ořechové máslo

Zvolená jádra rozložte na plech vyložený pečicím papírem a vložte do předem vyhřáté trouby na 180 °C zhruba na dobu 10 minut. Ve výsledku by měly být opečené a voňavé.

Následně opražené ořechy rozmixujte na suchý jemný prášek, čas se odvíjí od velikosti zvolených ořechů. Budete potřebovat opravdu výkonný mixér. Postupně se však konzistence začne měnit na husté máslo. Čím déle budete mixovat, tím bude máslo tekutější a jemnější.

Jako další krok přidejte špetku kuchyňské soli a pečlivě promíchejte. Pokud je máslo příliš husté k dosažení správné konzistence můžete klidně přidat 1 lžičku kvalitního oleje.

Ořechy lze i namočit

Ovšem ořechy můžete také před zpracováním do výsledného másla také namočit, aby pustily cenné látky. Čím tvrdší ořechy použijete, tím delší čas by měly ve vodě být.

Jak ořechové máslo skladovat

Tuto zdravotní lahůdku uchovávejte vždy ve sklenici nebo v jiné vzduchotěsné nádobě, a to v lednici po dobu až 3 týdnů. Ale takto dlouho vám doma jistě nevydrží, protože ho dříve sníte.

Související články

Zdroje: www.womenshealthmag.com, www.vegan.cz, www.dameorech.cz