Ořechy jsou často zmiňovány jako ideální svačinka v redukčním jídelníčku.
Zdroj: Profimedia

Které ořechy jíst, když chcete zhubnout?

Ořechy jsou často zmiňovány jako ideální svačinka v redukčním jídelníčku. Je to díky tomu, že jsou nutričně bohaté, a to především na vlákninu, proteiny, nenasycené mastné kyseliny, které znáte pod názvem omega-3, dále také vitamíny a minerály. Pomáhají v hubnutí a spalování tuku hlavně v oblasti břicha, jež je často terčem naší diety.

V případě, že byste chtěli využít jejich podpůrný efekt, sestavili jsme pro vás žebříček pěti nejvhodnějších druhů.

Vlašské ořechy

Všichni známe plody ořešáku královského, které nazýváme vlašskými ořechy. Obsahují především vysoké množství omega-3 kyselin, bílkovin i vitamíny E, B1 i B6. Z minerálů jde o hořčík, měď a zinek. Toto bohaté nutriční složení podporuje pozitivně psychiku, zdraví vlasů, pokožky i nehtů, a neméně důležitý je i vliv na kardiovaskulární systém. Vlašské ořechy omezují pocity hladu a pomáhají držet naše chutě na uzdě. V kombinaci s množstvím dalších pozitivních dopadů na naše zdraví jsou ideální potravinou.

Vlašské ořechy omezují pocity hladu a pomáhají držet naše chutě na uzdě. Vlašské ořechy omezují pocity hladu a pomáhají držet naše chutě na uzdě. Zdroj: Profimedia

Pistácie pravá neboli řečík pistáciový

Oříšky pistácie obsahují nezvykle velké množství tuků při minimálním množství vody. Dokonce je to důvodem k tomu, že se mohou při přepravě ve velkých objemech samovznítit! Oříšek má díky vysokému podílu proteinů vliv na naše chutě, která pomáhá zahnat. I malé množství, nejlépe nesolené, nás zdravě zasytí.

Mandle

Pecky mandloní obecných jsou všude po světě známou pochutinou. Mandle, stejně jako ostatní ořechy, obsahují omega-3, bílkoviny, sacharidy, mangan, magnesium i vitaminy E a B2. Vláknina zažene pocit hladu, a tím nám pomáhá předejít přejídání.

Kešu

Typicky zaoblený tvar oříšků kešu se odrazil i na pojmenování stromu, ze kterého pochází. Jde o ledvinovník západní, tropický strom původem z Brazílie, nyní rozšířený v tropických oblastech celého světa. Kešu jsou výborným zdrojem magnezia, jež napomáhá našemu metabolizmu s tuky i cukry. Navíc má velmi malé množství cholesterolu a sodíku.

Makadamové ořechy

Makadamie celolistá pocházející původně z Austrálie je pěstována nejen pro ořechy, ale také kvalitní olej, který se používá v kosmetickém průmyslu. Poměrně velké ořechy jsou nutričně bohaté na L-arginin, selen, fosfor a magnesium, jenž tělu aktivně pomáhají se spalováním tuků. Mají vysoký obsah bílkovin a vlákniny, a proto efektivně zahánějí pocit hladu.

Ořechy mohou sloužit i jako náhrada dortů... například halva má velmi vysokou energetickou hodnotu Ořechy mohou sloužit i jako náhrada dortů... například halva má velmi vysokou energetickou hodnotu Zdroj: Profimedia

Nevíte, které dřív?

Kupte si směs! Všechny ořechy jsou si z nutričního hlediska podobné a obzvláště výživné. I malé konzumované množství nasytí a dopřeje našemu tělu množství kvalitních tuků, minerálů a vitamínů. Nezapomínejte proto na ořechy ve vašem jídelníčku. Jestli se vám zdají drahé, přemýšleje o nich jako o dobrůtce, kterou se odměníte místo sladkostí, a tak zabijete hned dvě mouchy jednou ranou.

Zdroje:

babinet.czwww.prozeny.czwww.dietyahubnuti.cz

Akční letáky