Snídaně je pro naše tělo důležitá a měla by představovat zhruba čtvrtinu našeho denního energetického příjmu. Organismus je po dlouhé noci nejen vyhladovělý, ale i dehydrovaný a potřebuje přijmout energii, díky které bude přes den aktivní a vitální. Pokud vyběhnete z domu nalačno, hrozí, že se narychlo „zaplácnete“ nějakou nezdravou rychlovkou s prázdnými kaloriemi. Nasnídat byste se měli nejpozději hodinu po probuzení.

Chcete znát tipy na jednoduché a zdravé fit snídaně? Podívejte se na YouTube video na kanálu Fitnes007:

Zdroj: Youtube

Správně zvolená snídaně

Kvalitní skladbou jídelníčku nezatěžujete zbytečně organismus, a navíc jde mnohdy i o prevenci před některými nebezpečnými chorobami. Snídaně je nejdůležitější jídlo pro zdravé tělo, a proto je důležité rozhodnout se, jak se budete ráno stravovat.

Vejce nebo ořechy?

Obě zmíněné potraviny jsou samozřejmě k plnohodnotné snídani vhodné. Jen na jejich konzumaci tělo nepatrně rozdílně reaguje. Ořechy totiž obsahují přírodní tuky, kdežto vejce živočišné, které tělo o něco déle zpracovává a odbourává. Pokud chcete být celý den více fit, určitě si raději dejte ořechy! Oproti vajíčkům tělo při trávení tolik nezatíží.

Nejen zdravé srdce

Navíc tak budete účinně předcházet různým nepříjemným onemocněním, jako je cukrovka a kardiovaskulární choroby. Odborníci jsou názoru, že tato jednoduchá výměna snižuje i rizika srdečního infarktu. Pokud nahradíte vejce za 25 g ořechů, snížíte riziko srdečních onemocnění o celých 17 %, cukrovky o 18 % a předčasné smrti o 15 %.

Ořechy pro zdraví i krásu

Právě pro zimní období jsou ořechy doslova jako stvořené, protože tělo si žádá energii. Tuto zdravou kalorickou bombu si můžete dopřát bez sebemenších výčitek, ale v přiměřeném množství. Menší hrst denně je dostačující. Tělu dodáte nejen užitečné vitamíny a minerály, ale také podpoříte lepší paměť a dobrou náladu. Zároveň uděláte i něco pro svou krásu. Díky pravidelné konzumaci ořechů získají vaše vlasy nádherný lesk a nehty získají tolik potřebnou výživu.

Vajíček se vzdát nemusíte

Vajíčka si však ve stravě pravidelně dopřávejte. Co se týká obsažených nutrientů, jedná se o dokonalý poklad. Vajíčka mají na relativně nízký obsah kalorií vysoký obsah důležitých živin jako jsou vitamíny, minerální látky a bílkoviny. Jedná se také o jeden z hlavních zdrojů cholinu, který podporuje mozkové funkce.

Související články

Zdroje: www.dailymail.com, www.financialexpress.com, www.superzdrave.cz